Omega 2.5 td gitmiyor !

LeTurc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selam arkadaslar,2000 model opel omega 2.5 td otomatik vitesli kullaniyorum ve son gunlerde araç iyice cekisten dustu,debimetre degisti,hava filtresi degisti, yag bakimi ve filitreleri degisti,sanzimanin yagi ve filtresi degisti,rot balans ayari yapildi vs. vs. ama araç da randiman diye bir sey yok, opel yetkili servisi tech 2 ile bakti ama ariza yok diyorlar ve aracta problemi bulamiyorlar.Daha once basiniza boyle bir sey geldimi ? sorununuzu hallettinizmi? yardimci olursaniz sevinirim.

gokalp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yakıttan kaynaklanıyordur sorun tamamen. kirli mazottan dolayı aracın yakıt püskürtme elemanlarında sorun oluşmuş olabilir.
yada Turbo arızalıdır.

laewtr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İticilerde problem olabilir....yada gaz pedalında...yahutta bu benzini atarlayan bir chip var onunla ilgili bir problem olabilir...bazen tech 2 cihazlar gözden kaçırdıkları şeyler olabiliyor...kolay gelsin

LeTurc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mazotu surekli total yada shell den aliyorum (fransada yasiyorum,mazotta genelde sorunum yok),internette arama yapmistim bir ara mazot pompasi,injeksiyon pompasi,injektor principal yada EGR yaziyor, bunlari nasil kontrol edebilirim? diger garajlar bakmiyor illa opele gidieceksin diyorlar, eee opelde sorunu bulamiyor napicami sasirdim iyice,1 2 3. vitese kadar devir iyi cikiyor ama 4. e vitese atarkan devir birden dusuyor ve tekrar araba kendini toplayana kadar motor cekisten dusuyor.Birde video ekledim oradan bakin aracin cekisini (yokus yukari çikisi) ve gaza sonuna kadar basiyorum...:mad:

http://www.metacafe.com/watch/1355221//

OSMANERkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araç kilometresi 200.000 üzeri mi ? Benim eski 2000 model 2.0 CDX te de aynı çekiş problemi vardı, komprasyon ölçtüler, çok düşüktü, motor gidik dediler. anlayamadığım konu ise farklı motor yağı kullanımından kaynaklanmış bu arıza. saygılar.

LeTurc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
motor 163.000 de, yag bakimi herzaman 10w40 ile yapildi.insallah dedigin gibi bir sorun degildir.

aecengizhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
egr valfini temizlemenizi tavsiye ederim,,sorununuz illa burdandir demiyorum ama olabilir...gecenlerde 2002 aracimda egr valfi temizligi yaptim nerdeyse valfin gectigi yer tikanmisti kurumdan...ve cekiste de artis hissettim.

Ahmetilgaz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Off topic olacak ama Fransada napiyorsunuz?