olurmu olmazmı derken usta olduk :)

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Vay kardeşim süper olmuş hemen şu evin anahtarını alayım da senin şu güzel balkonda bir mangal birde yanında semaver çay demleyeyim oh mis gibi...

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Vay kardeşim süper olmuş hemen şu evin anahtarını alayım da senin şu güzel balkonda bir mangal birde yanında semaver çay demleyeyim oh mis gibi...

konuyu açtıktan sonra köyden geleli daha bir hafta olmasına rağmen gitmek istedi canim. adapazarı hendek arası 20 dakikalık yol olunca 12 de bastım gittim semaver çayı içip geldim.mangal için çok geç vakitti ama semaver iyi gitti serin havada. daha yeni girdim eve :)

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
konuyu açtıktan sonra köyden geleli daha bir hafta olmasına rağmen gitmek istedi canim. adapazarı hendek arası 20 dakikalık yol olunca 12 de bastım gittim semaver çayı içip geldim.mangal için çok geç vakitti ama semaver iyi gitti serin havada. daha yeni girdim eve :)

Afiyet bal şeker olsun kardeşime bu sıva olayın da keşke ince duvar sıvası için kullanılan teller var. Ondan yapsan ömürlük olurdu. Şimdi tekrar resimlere bakınca aklıma geldi.

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Afiyet bal şeker olsun kardeşime bu sıva olayın da keşke ince duvar sıvası için kullanılan teller var. Ondan yapsan ömürlük olurdu. Şimdi tekrar resimlere bakınca aklıma geldi.

Evin iç tarafında bacadan su geldiği için duvarın sivasi kabarmıştı. Belki 5-6 sene oldu kabaralı. Ufak iş için usta çağırmaya niyetlendigimde ustalar ufak iş diye gelmek istemedi. O şekilde senelerce kaldı. Köy evi diye onemsemedim bende. Şimdi sıvayı yapabilince o duvarı da sıva yaptım. Dediğim gibi bilgim olmadığından yapabildiğim kadar yaptım. Bundan sonra birşey olursa hemen müdahale edebilirim. Dediğin telleri bilmiyorum duymadım önceden ama sıva atarsa dediğin gibi tekrardan yaparım. İşin en kolayı ince sıva işi zaten. Sakarya taraflarına gelince semavern hazır abi. Telefonum var sende haber et yeter.

cetto

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tam "üstüne sundurma istiyor, seneye de onu yaparsın" yazacaktım, baktım yazmışsın zaten. Eline emeğine sağlık, tadından yenmez bir iş olmuş.

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tam "üstüne sundurma istiyor, seneye de onu yaparsın" yazacaktım, baktım yazmışsın zaten. Eline emeğine sağlık, tadından yenmez bir iş olmuş.
Eyvallah sağolasın. Okullar açılıyor tatil bitti diye girmedim sundurma işine. Aslında onuda yapacaktım ama malzeme fiyatını sorayım diye yol kenarında gördüğüm bir marangozdan fiyat alınca işçilik hariç 3500 tl hesap çıkartınca bu sene yaptıramam diye sonraya bıraktım. İş bittikten sonra başka marangozdan da fiyat aldım. İşçilik hariç malzeme 800 tl tuttu. O ilk yamyama fiyat sormayıp ikinci soruduğum yere önce fiyat sorsaydim onuda yapardım. İkinci yere fiyat sordumda malzeme alsam bile yapacak zamanım kalmadı. Seneye kaldı artık. Yazdan yaza gittiğim için böyle dursa da problem yok

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Seneye 30a30 kalebodur yapmayı düşünüyorum abi. Bukadar yapmışken kalebodur da yapabilirim sanırım. Mermer koymadan önce mermercilerden fiyat alırken birkaç yere sordum hepsi kaba sıvadan sonra koyulur dedikleri için kaba sıvadan sonra koydum. Dediğin ek yerleri hangi resimde abi? Köye gidince sıva ile kapatayım :)
şu an şehir dışındayım, telefondan resim paylaşamadım, duvarın üzerine koyduğun mermerlerin alt kısımlarındaki sıvalarda eğrilikler oluşmuş.

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şu an şehir dışındayım, telefondan resim paylaşamadım, duvarın üzerine koyduğun mermerlerin alt kısımlarındaki sıvalarda eğrilikler oluşmuş.

Dediğin yerleri anladım abi. Mermeri koyduktan sonra bazı yerlerde dediğin gibi eğrilik oldu ama benim ustalığımla bukadar olur diye pek üstünde durmadım. Mermer koyduktan sonra kalan boşluklara önce kaba sıva sonra ince sıva yapılsa eğrilik kalmazdı ama o an aklıma gelmedi. Birkaç bölüm dışında hepsi eğri olmadığı halde için çok kötü de durmuyor

erdogan_5561

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hakan bey elinize sağlık gerçekten güzel iş çıkarmışsınız. Ben inşaat mühendisiyim kademe kademe inceledim resimleri. Ben ustayım diyen çoğu kişiden güzel işçilik yapmışsınız gerçekten. Kaba iş neysede sıva işi zordur köşeler hariç iyi sayılır sıva :)
Duvarı hatılın üzerine yapmanız çok uygun olmuş yoksa ilerde çatlama olurdu. Taşla doldurduğunuz yer muhtemelen 1 yıl içinde yer yer çatlıycak çünki demir yok. Seneye kadar bekleyin çatlayan yer çatlasın sonra üzerine ince bir şap atıp kalebodur yaparsınız.

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hakan bey elinize sağlık gerçekten güzel iş çıkarmışsınız. Ben inşaat mühendisiyim kademe kademe inceledim resimleri. Ben ustayım diyen çoğu kişiden güzel işçilik yapmışsınız gerçekten. Kaba iş neysede sıva işi zordur köşeler hariç iyi sayılır sıva :)
Duvarı hatılın üzerine yapmanız çok uygun olmuş yoksa ilerde çatlama olurdu. Taşla doldurduğunuz yer muhtemelen 1 yıl içinde yer yer çatlıycak çünki demir yok. Seneye kadar bekleyin çatlayan yer çatlasın sonra üzerine ince bir şap atıp kalebodur yaparsınız.

Yorum için teşekkür ederim. Bukadar yapabilmeme bende şaşırdım :) balkon içi kalebodur seneye yaza kaldığı için o zamana kadarda iyice oturur sanırım. Dediğiniz gibi ince şap sonra kalebodur yaparım. Sizi bulmuşken merak ettiğim bir konu hakkında bilginizi almak isterim. Balkon içine attığım betonu 10 gün kadar sabah akşam suladım yeter heralde diye düşünerek sulamayı bıraktım. Geçen hafta köye gittiğimde aklıma geldi gitmeden su tutayım dedim. Beton dökülmesi üzerinden 3 hafta kadar geçmiş olmasına rağmen yine suyu emiyor. Çosur Çosur ses çıkartacak kadar su emdi. Bu betonu nekadar sulamak gerekiyor? 10 gün mü yetersiz geldi yoksa çimento mu fazla olduğu için hala su ihtiyacı var?