oksijen sensörü ariza isigi yakmamasi icin

wukaat3838

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaslar astra h 2006 1.3 aracimda sık sık oksijen sensörü 1 arizasi nedeni ile ariza isigi yakiyor sömdüruyoz yine yaniyor.yanliz ben sensörde kayda deger bi sorun görmüyorm.uzun yol 4.4 yakiyor 110 a sabitken sehir ici 6.5-6.7 yakiyor derdim isik yakmasin sensör degismek istemiyorm nasil yaparm bidaha yanmamasina bi cozum varmi gogse ariza isigi uaktiran kablosunu kessek mesela

LG-D802TR cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaslar astra h 2006 1.3 aracimda sık sık oksijen sensörü 1 arizasi nedeni ile ariza isigi yakiyor sömdüruyoz yine yaniyor.yanliz ben sensörde kayda deger bi sorun görmüyorm.uzun yol 4.4 yakiyor 110 a sabitken sehir ici 6.5-6.7 yakiyor derdim isik yakmasin sensör degismek istemiyorm nasil yaparm bidaha yanmamasina bi cozum varmi gogse ariza isigi uaktiran kablosunu kessek mesela

LG-D802TR cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

sensör bozuksa değişecek,sensör sağlam arıza yakmasına sebep başka bir şey varsa yapılacak... diğer türlü gereksiz yere uğraşıp para harcarsın...

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Lamba rahatsız ediyorsa kolayca devre dışı bırakılır ama ya araçta başka bir sorun olursa nasıl haberin olacak?

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Şu ERG fişini çektiğimden bu yana ön panelde kocaman arıza lambası kabak gibi yanmaya devam ediyor. Artık söndüğünde araçta bir dert var der oldum zaten :D yedi ömrümü zaten bu opelin lambaları hehe

çArşı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı sorun benim aracımda da vardı ben arabamın huyunu suyunu bildiğim için bi nebze çözebiliyorum ilk başta yandığında servise ve lpg taktırdığım yere gittim bi şey olmaz dediler hemen hemen her araçta yandığını söylediler bende ışığa alışmıştım sonradan shelden gaz almaya başladım bide baksam belli bir süreden sonra ışık sönmüş bu uzun yıllar böyle gitti 2 seneye yakın sonra evi taşıdım opetten gaz aldım bide baksam arıza ışığı yanmış servise gittim söndürdüler sonra lukoilden aldım ana bide baksam yine yandı ve yakıtın artırdığınıda fark ettim yine gittim servise sağolsunlar yine söndürdüler sonra gazı sadece shelden alıcam dedim 3 aydır maşallah arıza ışığı hiç yanmıyo yani benim aracım shelin gazını seviyo sizede bi denemenizi tavsiye ederim

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
sensörü kandırmak için direnç takılıyodu sanırım

compela

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sensör bilgisayar verilerinde görevini yapıyor değerler değişiyor ise sorun o sensörü ısıtma sistemi var kızdırma gibi ısıtma işlevi çalışmadığından olabilir ben yinede değiştirmiştim