Ocağınıza Düştüm Dostlar

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Merhaba arkadaşlar yeminle ocağınıza düştüm :D bu resim de olan tırnaklardan lazım bana ama nereden? Bulacağım bilemiyorum. Net üzerinden satan bir yer var mı? Bu parçalar aracın tavan çıtasında olan parçalar ve çıtayı çıkardım içi pislik dolu idi temizledim ama zaman içinde bu tırnaklar ölmüş durumda.

attachment.php

attachment.php

attachment.php

Ekli dosyalar

• IMG_20150714_193410 (Small).jpg
    IMG_20150714_193410 (Small).jpg
    25.1 KB · Görüntüleme: 141
  • IMG_20150714_193358 (Small).jpg
    IMG_20150714_193358 (Small).jpg
    26.6 KB · Görüntüleme: 141
  • IMG_20150714_193345 (Small).jpg
    IMG_20150714_193345 (Small).jpg
    24.8 KB · Görüntüleme: 141

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Hocam Ostim Yıldız hurdaliktan bulunur gibi geldi bana

Bugün o kapağı kaldırdım altı belediye çöplü olmuş resmen bende temizledim ama tabi çıkarırken çürümüş hali ile elimde kaldı bir kaç tırnak en azından bir kaçı sağlam durum da ama kapağı takmadan değiştireyim diyorum ama sanırım onu bulmak o kadar kolay olmaz gibi geldi bana.

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bugün o kapağı kaldırdım altı belediye çöplü olmuş resmen bende temizledim ama tabi çıkarırken çürümüş hali ile elimde kaldı bir kaç tırnak en azından bir kaçı sağlam durum da ama kapağı takmadan değiştireyim diyorum ama sanırım onu bulmak o kadar kolay olmaz gibi geldi bana.

Benzer durum arkadasiminda başına gelmişti. O karbonat ve japon yapistrcsini karistrip yapistrmsti artik ne kadar saglikli olur bilemem. Bir diğer yol da eğer parça varsa ustad koc tas gibi yerlerde ikili karışımli yapistrcilar var onunla parcayi tamir edebilirsn emin ol sağlam olur ;)

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Benzer durum arkadasiminda başına gelmişti. O karbonat ve japon yapistrcsini karistrip yapistrmsti artik ne kadar saglikli olur bilemem. Bir diğer yol da eğer parça varsa ustad koc tas gibi yerlerde ikili karışımli yapistrcilar var onunla parcayi tamir edebilirsn emin ol sağlam olur ;)

Eğer sıfırını bulamaz isem o iki tırnak şeklinde biri kırıldı diğer tırnak sağlam bende silikon filan kullanayım diyorum aklıma birde parçayı takmadan için japon sürmek geçti. Ama sıfır olsa pek bir güzel olur aslında.

hknnn

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
Abi, benzer bir olay babamın 98 model clioda başımıza geldi. O da temizleyeyim diye tavan çıtasını çıkarıyor falan sonra tabi kırılınca yerine oturmuyor. Samsunda biraz dolaştık ama bulamayınca slikon falan yapıştırıp idare ettik. Öyle tutuyor şimdilik.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Abi, benzer bir olay babamın 98 model clioda başımıza geldi. O da temizleyeyim diye tavan çıtasını çıkarıyor falan sonra tabi kırılınca yerine oturmuyor. Samsunda biraz dolaştık ama bulamayınca slikon falan yapıştırıp idare ettik. Öyle tutuyor şimdilik.

Yarın evden çıkmayı pek düşünmüyor idim ama sanırım bana şaşmaz yolları görünecek gibi. Vaziyet öyle.

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Eğer sıfırını bulamaz isem o iki tırnak şeklinde biri kırıldı diğer tırnak sağlam bende silikon filan kullanayım diyorum aklıma birde parçayı takmadan için japon sürmek geçti. Ama sıfır olsa pek bir güzel olur aslında.

Silikon kuruyunca ve zamanla portluk yapar kabarır kalir. Japon ise iz bırakabilir plastigi yakarsa. :/ keşke temiz çıkma bulabilseniz. En son çare eğer o çıta hep kalsin yapistryim derseniz bence dediğim yapistrciyi kullanın araba bile cekiyorlar o yapustrici ile:rolleyes: bide kuruyunca iz yapmıyor

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Silikon kuruyunca ve zamanla portluk yapar kabarır kalir. Japon ise iz bırakabilir plastigi yakarsa. :/ keşke temiz çıkma bulabilseniz. En son çare eğer o çıta hep kalsin yapistryim derseniz bence dediğim yapistrciyi kullanın araba bile cekiyorlar o yapustrici ile:rolleyes: bide kuruyunca iz yapmıyor

Benim de zaten en çok sinir olduğum şey bu araçlar da bu plastik aksamlar arkadaş o kadar b... bir parça koyuyorlar sonra temizleyeyim filan dediğinde elinde kalıyor ondan sonra al başına belayı. Uğraş dur.

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim de zaten en çok sinir olduğum şey bu araçlar da bu plastik aksamlar arkadaş o kadar b... bir parça koyuyorlar sonra temizleyeyim filan dediğinde elinde kalıyor ondan sonra al başına belayı. Uğraş dur.

Aslında hiç ellememek lazım ama işte titiz aracına değer veren kişiler olunca böyle olmuyor :)