O KM BOYA PROBLEMİ

• Konuyu başlatan baslikaya
  • Başlangıç tarihi

REC1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: O KM BOYA PROBLEMİ

baslikaya link' Alıntı:
acaba diyorum fabrikada boyanırken bir hata olupta orada ikinci bir kat atılmış olabilir mi? çünkü aracın heryeri aynı değerlerdeydi o biraz ikna etti bizi

Kesinlikle ben de bunu dile getirecektim ve siz benden önce yazmışsınız... Şayet aracın her yerindeki boya kalınlığı eşit seviyedeyse büyük olasılıkla fabrikadan böyle gelmiş demektir.

Bildiğim kadarıyla boya mikron ölçümlerindeki eşitsizlik durumunda aracın boyalı olduğunu iddia edebiliyorsunuz. Aksi halde fabrikadan bu şekilde geldiği için bayiinin herhangi bir sorumluluğu yok... (daha önce benzer bir durumda bayiinin suçsuz bulunduğunu hatırlıyorum)

B

baslikaya

Bilgi Girilmemiş

BUNU FABRİKAYA YAZIP BÖYLE BİRŞEY OLUP OLAMAYACAGINI SORACAGIM YOK DERLERSE MAHKEME YOLUNA GİDECEĞİM AMA EWET OLUYOR DERLERSE BANA BUNU TEYİT EDEN FABRİKADAN YAZI İSTEYECEGİM BAKALIM

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

aracınız bence boyalı değil mikron fazlası.yani fabrikasyon olarak yanlış/fazla boyanmış.satarken alıcıyı buna inandırmak çok zor.yalnız boya kalınlık ölçüm cihazını kandırmak da artık çok kolay.adam kaza yapıyor aracını boyattırıyor.sonra ölçtürüyor bakıyor ki atıyorum 220.sonra araca zımpara vurduruo bi daha ince boya yaptırıo.bakio 160.tamam olmuş diyor.boyasız diye satıyor.bir aracın boyalı ya da boyasız oldugunu en iyi usta anlar.işinin uzmanı bir usta bulun.iyice gözüyle incelesin aracı.kapı içlerine falan baksın.fabrikasyon boyada damlama izleri olmaz.serviste boyanmışsa bu izler olur.eğer araç boyalıysa servise dava açın.yok eğer mikron fazlasıysa o da aracın bir kusurudur ve mikron fazlası hatalı üretim demektir diye biliyorum hakkınızı arayın..

REC1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

baslikaya link' Alıntı:
BUNU FABRİKAYA YAZIP B֖YLE BİRşEY OLUP OLAMAYACAGINI SORACAGIM YOK DERLERSE MAHKEME YOLUNA GİDECEğİM AMA EWET OLUYOR DERLERSE BANA BUNU TEYİT EDEN FABRİKADAN YAZI İSTEYECEGİM BAKALIM

ևok büyük ihtimalle sözlü veya yazılı teyit gelecektir, dediğim gibi daha önce şahit olduğumu hatırlıyorum, elbette araştırma yapın ama bu süreçte kafanız rahat olsun...  dft012

B

baslikaya

Bilgi Girilmemiş

AZ ÇOK ARABADAN ANLADIGIMI SÖYLEYEBİLİRİM 20 YILDIR HER TÜRLÜ ARACI ALDIM SATTIM BUNLARI ALIRKENDE ÖZELLİKLE BEN İSTEDİM BOYA TESTİNİ AMA ŞANS YA ABİMİNKİNDE ÇIKMADI BENİMKİNDE ÇIKTI ARABANIN BOYASINI HERYERİNİ ÇOK DİKKATLİ İNCELEDİM İNCELETTİM HİÇBİR KUSUR DEFO YOK HATTA BAZILARI DAHA İYİ KALIN OLMASI DEDİ AMA FABRİKAYA BİR YAZI YAZICAM CEVABA GÖRE YİNEDE MAHKEME YOLUNA BAŞVURUCAĞIM BAKALIM HAYIRLISI... SAGOLUN İLGİNİZ İÇİN...

airforces

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

benim iki önceki arabam corsa d yi satarken alıcı boyasını kontrol ettirdiğinde sol çamurluk 230 demişlerdi.şok oldum mümkün degildi araç hiç boya görmemişti. ölçen kaportacı bu çamurluk boyalı degil fabrikasyon dedi ama biz yinede opele gittik normal oldugunu herhangi bir hatalı boya veya vernik olursa tekrar düzeltici boya veya vernik atılabilecegini söylemişti.biz ikna olmuştuk.sizinde aynı olabilir.

legendsforever

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaşlar bende yeni astramı birkaç gün içerisinde alacağım ancak bu olayı bilmiyordum. Bayiye ne gibi bir talepte bulunacağız ? Yani ne demeliyim boya ölçümünün yapılması için.
Aracın başında durmak gerekir mi ayrıca bu işlem yapılırken ?

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

legendsforever link' Alıntı:
Arkadaşlar bende yeni astramı birkaç gün içerisinde alacağım ancak bu olayı bilmiyordum. Bayiye ne gibi bir talepte bulunacağız ? Yani ne demeliyim boya ölçümünün yapılması için.
Aracın başında durmak gerekir mi ayrıca bu işlem yapılırken ?
boya kalınlıgı testi istiyorum deyin.yanında olmaktan ziyade kendi gözlerinizle her uygulamaya bakın.170den fazla değer görürseniz bunu sorgulayin hatta 250leri görürseniz aracı teslim almayın.

B

baslikaya

Bilgi Girilmemiş

bunu kesinlikle hiçbir işleme başlamadan önce aracı görebilir miyim diyin ve boya kontrolü isteyin biz işlemlerden sonra birine baktıgımız için böyle bişey yaşadık

REİS38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

iki araç aldım diyorsunuz ikisininde boya mikronları birbiri ile çok farklı keşke teslim almasaydınız belliki aracın birinde sorun var