O bir canavar :)

astra33

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bence çok şık olmuş arkadaşım ;)

Hatta arka siyah spoiler ve siyah şerit çok hoşuma gitti en kısa zaman sinyal ve sisin üst kısmının siyah olmasını çok beğendim gerçekten ;)

Arka stopların alt kısmını birde ön panjuru plaka altındaki panjuru falan nasıl yaptınız folyo, boya, plastidip vs ne uyguladınız biraz bilgi verir misin?

can akdenizz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arac ustunde hıc boya yok...panjur ve serıtlerın hepsı folyodur...1 aya yakın oldu bu serıtlerı cekelı daha kalkma vs. olmadı...kırmızı serıtlerın oldugu kısım ıcerde kalıyor elınızı surersenız oyuk gıbı zaten onun kalkma gıbı bır durumu olamaz...sıyah serıtlerde fazla ugrastıracagını sanmıyorum...kendın bır folyo alıp denemeye kalksan tas catlasa 1 saate on arkayı halledebılırsın...

headuser

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracinizin Park'larina bayildim diye bilirim . Güzel maşallah.

Astra H için Çok uyumlu Cam Rüzgarliklari var Bence bi göz atinderim.

can akdenizz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Maşallah..Kazasız belasız kullanmanızı dilerim..Benim en sevdiğim sedanlardan biridir astra h ın sedanı..Yeni seri j kasa da çok iyi söz gelimi..Aracınız kendisini gösteriyor..Ben vectra c deki gibi opc arka tampon eki görmüştüm çift çıkışlı bir astra h ta..Çift çıkış yapılırsa daha güzel görüntü elde edilebilir..Hatta ileriki aşamalarda ön tarafa astra h opc tampon bile düşünülebilir ;)

ben o dediginizi cok arastırdım arac yuksek duruyor dıye dedıgınız gıbı tamponlara baktım bıraz yere yakın dursun dıye...sadece 1 tane sıyah aracta gordum fk plakalı...kendım bırseyler tasarlayabılırmıyım dıye dusundum yapamadım...difizör tarzı cift baslıklı bırseyler uygulamak ıstedım bu araca uygun gene bulamadım...sankı bu araclar harıcınde her araca uyumlu bı bızımkısıne olmuyor...

kafamda 2 3 sey var yapabılırsem mutlu olacam...
aracın egzozt sıstemını daha kalın bır boruyla gaz tahlıyesını saglamak ve ses almak...bunun ıcın bahsettıgımız arka tamponun cıft baslık cıkısı olması lazım ama öyle bir tampon bulamadım o yuzden rafa kaldırdım bu hayalı sımdılık...eger böyle bır tampon bulursam komple body kit yapacam...arkayı denk getırsem sag sol ön tampon kolayda arka taraf baya maceralı :)

dıgerı aracın yukseklıgıyle alakalı, aracımda yazılım var cok serı gıdıyor aracta yuksek oldugundan bazen cekınıyorum gaza basmaya, bırsey oldugundan degılde olabılır dusuncesı yetıyor....aracı bıraz daha yere yaklastırabılırsem en azından endıselerımı ufak ufak azaltabılırım...yay atamıyorum aılemın sagı solu bellı olmadıgından :) ben kullanmasına kullanırımda babam suruste sıkıntı yasar mı yada uzun yolda valiz + 4 kişi kafamı sureklı kurcalıyor...benim kadar özen göstereceklerını dusunmedıgımden uzak kacıyorum...tuşla indir kaldır muhabbetı var air matic 3 4 bin tl den asagı degıl...degmesıne degerde o parayı ben veremem gücüm yetmez :) el ıle ayarlanabılır coil overlar var fıyatı 4 teker 700 tl cıvarı onlarında saglamlıgı ve kalitesinden şüphe ediyorum cıkar gıdermı orjınalınden daha vahim bir duruma sokarmı dıye takıntı yapmıs durumdayım...aracında yapan eden varsa benı bu konuda bılgılendırırse sevınırım...

okıdugunuz için tesekkurler..

bu fotografı koymamın umarım sakıncası yoktur sadece fıkrımı beyan etmek ıcın kullandım ıstenılırse sılebılırım...bayadır arastırıyorum boyle bır tampon göremedım...bu tarz olmasada bunun degısık versıyonlarını gormek ısterdım ama etrafta sedana uygun olanı yok...arka tarafı halledebılsem aracta buyuk bır gelısme yapacagım ama daha bulamadım...bı işle ilgilenen arkadaslar varsa yardımcı olsun lutfen...

a4by.jpg

v6ro.jpg

Son düzenleme:

Kontrol Ünitesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu adam ne yapmış anlam veremedim..Mercedes c180 e imrenmesi opeli firma olarak yerlere düşürmüş resmen.. Hatta açık konuşmam gerekirse apaçiliği bile geçmiş..Böyle şeylere hiç gerek yok..Astra H ın kendi body kitleri varken aman böyle şeylerle aracı ziyan etme..Örn corolla ların da var misal böyle body kitleri..Astra H Sedanın da böyle bir kiti var;

Onun dışında çift çıkışlı tavsiye etmiştim ya bu işleri Türkiye'de yapan 2-3 isimden biri de karlıkçı halil namıyla ün salmış otosport.com sitesi sahipleri...Örn onların yaptıkları ürünler her ne kadar fiberglas malzemeden de olsa bence oluru var..Nitekim ben de kendi aracım için arka tampon eteğini buradan edinmiştim..Örnek resim olarak senin aracın için;

Çift çıkış isteğini dile getirirsen; kalıbı çıkarırken eminim yapacaktırlar sağlı sollu..Fikir vermesi açısından bence değerlendirebilirsin.. ;)

can akdenizz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aslında benım ıstedıgımde o sekıl ama bıraz daha ayrıntı olsa güzel durur gıbıme gelıyor...hatcbacklerde fena arka tamponlar var bızde cesıt yok...galiba 1 2 ay beklemeyelım belkı yenı bırseyler düşer piyasaya sedanın arka tamponda geldıgı son nokta o mavı aracın ki...beklıyelım hep beraber görelım :) ıyı forumlar arkadaslar..

myugurge

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Dostum bu arka tamponun neresi güzel sorması ayıp :(

Çıkıntı gibi duruyor resmen estetik desen sıfır senin şuanki orjinal tampon buna on basar yemin ediyorum bak , arka tampon bir kere çıkıntılı değil enine geniş olacak arkası kısa olacak insanda göz var nizam var :cool:

can akdenizz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tamponun guzellıgınden degılde cesiti yok dedıgınız gıbı bu oldukca kaba bır tampon...gozumuze degısık gelecek farklı modeller yok sıkıntı orda :) resımdekı mavı aracın tampon tarzına bıraz daha sekıl verıp pıyasaya surseler zıhnımız acılırdı...sıyah olan aracı kaba tutmaya calısmıslar...mavı de orjınalıgını bozmadan bırseyler yapılmıs gayet sık ama egzost cıkısları vs. olsa oraya ne koyabılecegımızı yakıstırıp bırseyler tasarlayabılırdık...o sıyah arac zaten parasal olarak havada ucuyor komple body sıne 2700 dıye gormustum eskıden...