Nokian Lastik

baris81

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ön lastiklerim nokian H , arkalarım farklı lastik bridgestone turanza. nokian lastikten genel olarak memnunum, şimdi önleri arkaya taktırıp, önlerede aynı marka alıcam. Nokian V olandan almak itiyorum. daha sert lastik önlerde aşınma daha az olur. H ile V nin deseni aynı desen. H ile V nin de fiyatı aynı.

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araban kafadan salar,vede v taban ön tarafta çok iyi olmaz gezer,güzel radial tak ön tarafa...

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Pardon pardon ben v taban istediğini sandım,senin lastiğinde radial miş olur tabi,tak ;) iyi olur !!

baris81

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Pardon pardon ben v taban istediğini sandım,senin lastiğinde radial miş olur tabi,tak ;) iyi olur !!

yani eski bridgestone turanza lastikler yarıldığından sadece önlere nokian H serisi almıştım. onları 10 bin km kadar kullandım. güzel lastik. şimdide 2 tane daha aynı lastiğin V hız serisinden alıp önlere takıp H serisini arkaya takıcam. ikisininde deseni aynı hız sınıfı farklı yenileri önlere takınca V serisi önlerde daha sert hamur lastik olması daha iyi olur diye düşünüyorum.

http://www.hepsiburada.com/liste/productDetails.aspx?productId=otkmtt441946&categoryId=259720

rubi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben de nokian almayı düşünüyorum. 10000 km kullanmışınız, aşınma setrleşme ve sessizlik durumları nasıl aceba.

baris81

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben de nokian almayı düşünüyorum. 10000 km kullanmışınız, aşınma setrleşme ve sessizlik durumları nasıl aceba.

10 bin kmde genel bir aşınma olmadı, lastik yüzeyinde kılcal çatlakta görmedim. 1 den 8 e kademe aşınma göstergesi var. hala daha 8 silinmedi. firenleme makul, birkaç kere yaptığım sert firende abs çabuk devreye girmedi. sessizlik konusunda fazla fark olduğunu söyleyemem eski lastikler bridgestone Turanzaydı. ben sadece ön 2 lastiği değiştirmiştim. yani arkalar hala Turanza serisi. ses konusunda çok az fark oldu diyebilirim. istanbul içi kullandığımdan asvalt zaten sessiz ve düz olduğundan dolayıda farkı hissetmemiş olabilirim. lastiğin yanakları kalın XL , yük endeksi daha çok , bu yüzden sağlam lastik. xl farkını araştırısanız netten farkını bulursunuz. yani normalden daha kalın kauçuk ile sağlamlaştırılmış yanaklar var. buda darbelerde lastiğe sağlamlık veriyor. ancak hafif ani çukurda sarsıntıyı yanaklar kalın olduğundan esnemeyi az yapıp darbeyi arabanın içine daha çok aktarıyor bunu gerçekten hissettim ancak çok büyük bir sorun değil sadece önünüze çıkabilecek bikaç çukura vs girince yapıyor. sonuçta sağlam lastik tavsiye ederim. Kış lastiklerinde zaten en çok tavsiye edilen ve kaliteli marka , bu açıdan bakınca yaz lastiğinde de düşünürseniz aynı kalitededir.

Son düzenleme: