nnt bor power koyduracağım sonuçlar açıklanacak

mybest

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar aracımın yağının değiştirdim ve borpower koydum ancak araç bor koyduktan sonra teklemeye başladı.Mesela yokuş yukarı çıkarken devirden hafif düştüğünde yada kalktıktan sonra 2nci 3 ncü vites sonuna doğru tekleme yapıyor 2 defa kadar silkeliyor.şimdi yağın değişme zamanını bekliyorum.tekrar yağ değiştikten sonra bu sefer bor power kullanmıcam bakalım düzelme olacakmı merak ediyorum.Araç Opel Vectra 97CD

EGR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben aracıma geçen hafta yağ değişiminde mobil 10-40 yağ kattırdım ve üzerine bor power eklettim. araç şuan çok rahat motor sesi bariz şekilde azaldı rölantide çalışırken sadece landi renzo marka sıralı sistem lpgnin enjektör sesi geliyor yani rölantide aracın çalıştığını bilemiyorsunuz. hareket halindeykende yüksek devirlerdeki bağırma ve motordaki hörleme sesi kayboldu. Yakıta gelince lpg tamamen bitmişti 20 ytl lpg aldım ve hiç kontak kapatmadan bitene değin gezdim 132 km yol yapmışım rampalı virajlı bir yoldu şehir içi kullanım diyebilirsiniz.

mybest

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben aracıma geçen hafta yağ değişiminde mobil 10-40 yağ kattırdım ve üzerine bor power eklettim. araç şuan çok rahat motor sesi bariz şekilde azaldı rölantide çalışırken sadece landi renzo marka sıralı sistem lpgnin enjektör sesi geliyor yani rölantide aracın çalıştığını bilemiyorsunuz. hareket halindeykende yüksek devirlerdeki bağırma ve motordaki hörleme sesi kayboldu. Yakıta gelince lpg tamamen bitmişti 20 ytl lpg aldım ve hiç kontak kapatmadan bitene değin gezdim 132 km yol yapmışım rampalı virajlı bir yoldu şehir içi kullanım diyebilirsiniz.

aracın 0,15 kuruş yakmış ozaman bor koymanın bir anlamı yok zaten okadar yakıyor aracım.yani hem paraya yazık hemde acaba sorun olurmu diye düşünmeye gerek kalmaz kanısındayım ...

VAKVAK95

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar bende kullandım.hiç faydası olmadı.üzgünüm ama gerçekten boşuna para veriyoruz

Al Paciona

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracın 0,15 kuruş yakmış ozaman bor koymanın bir anlamı yok zaten okadar yakıyor aracım.yani hem paraya yazık hemde acaba sorun olurmu diye düşünmeye gerek kalmaz kanısındayım ...
bor katkı maddeleri yakıt ekonomisi sağlasın diye değil motoru koruması için üretilmiştir.mekanik ve atmosferik motorlarda güç kayıpları sürtünmelerden meydana gelmektedir.bu tür katkılar motordaki sürtünmeyi minimum seviyeye indirdiği için seste azalma ve bir miktarda yakıtta ekonomi sağlamaktadır.bunun için lpg tüketim fiyatının baz alınması doğru değil o kullanıcıya ve kullanım şekline, aracın diğer donanımlarına bakılarak karar verilmesi gereken bir husustur.
sizin aracınıda meydana gelen tekmelenin katılan bor mineraliyle alakası yoktur.eğer söz konusu problem motor kakısından olsa sürekli aynı soruna neden olurdu.devirlenmenin sonuna doğru tekleme yapıyor dediğinize göre araç güce bindiği zaman problem yaşıyor demektir.bununda nedeni ateşleme ile ilgilidir.ya buji kablolarınızda bir sorun var yada bujilerinizde.

m__sonmez

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
şimdi bende yağ değiştircem ama ne kadar yağa ne kadar bor koyacaz bilen varmı acaba yokda o bir şişeyi komple boşlatıyormuyuz içine ??

corsa cdti

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şimdi bende yağ değiştircem ama ne kadar yağa ne kadar bor koyacaz bilen varmı acaba yokda o bir şişeyi komple boşlatıyormuyuz içine ??

taksiler için zaten ambalajı 250 cc. yağ ve yağ filtresi değiştikten sonra motor calışma sıcaklığına kadar ısındıktan sonra kutuyu iyice ve uzun süre çalkalayıp motorun YAĞ ÇUBUĞU DELİĞİNDEN (firma söylüyor) huni ile döktükten sonra araç ya 15 dakika rolentide çalıştırılacak yada 20-25 km yol yapılacak.

Al Paciona

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
taksiler için zaten ambalajı 250 cc. yağ ve yağ filtresi değiştikten sonra motor calışma sıcaklığına kadar ısındıktan sonra kutuyu iyice ve uzun süre çalkalayıp motorun YAĞ ÇUBUĞU DELİĞİNDEN (firma söylüyor) huni ile döktükten sonra araç ya 15 dakika rolentide çalıştırılacak yada 20-25 km yol yapılacak.
ben ilk kez sizden duydum hiçbiryerde yazmıyor yağ çubuğundan koyulmalı diye.normal motor yağ kısmından konuşuyor.

weSti555

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tam senetetik motor yağı kullanılması halinde; yakıt tasarrufu, sessiz çalışma ve uzun motor ömrü zaten sağlanmaktadır.
Bu tür yağlara hiçbir katkı maddesi katılmaz yağın kimyasını bozar.
Bor ve türevlerini kullanmak yerine Tam sentetik motor yağı kullanarak hem uzun motor ömrü ve ekonomi sağlanır hemde aklınızda tartışmaya açık hiçbir konu kalmaz.