nnt bor power koyduracağım sonuçlar açıklanacak

corsa cdti

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben psikolojik olmasın diye yağ polen hava mazot filtreleri ile yağı değiştim önce. arabayı bu şekilde bi 300 km kullandım... h osman rampasında derdim aracın 130 ile çıkması. bunu boşken aracı denemek için yapıyorum sürat seven biri değilim zaten beni tanıyan forumda bilen bilir... yanlışş anlaşılmasın... aracım 5. vites 100 de kalıyordu filtreler değişti 110 max da kalıyor şimdi... bugün bor gelir tahminim. koyayım ondan sonra en sağlıklı değerlendirmeyi yapacağım... motorun sesi c3 den yüksek ilk çalışmada ve arada yoğun olmasada siyah duman atıyo ama mustafanın msf 97 kadar değil:) bakalım yakıtım zaten az yakıyordu zamlardan sonra 15 16 krş göreceğiz sonucu...

bor' un faydalarını görmen için arabayı en az 2.000 km.kullanmak lazım.(özellikle uzun yolda)

zafzaf00

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yahu bugun koyayım dedim ama yağı dallama usta fazla komuş. max çizgisininde üzerinde. zaten mal bi filtreyide değiştiremedi. bide opsere bok atıyodu... şimdi o fazla yağı nasıl alacağım... üstten hortumlamı çekmeli pratik yolu varmı...
sanırım eczaneden en büyük boy şırınga ile serum hortumu alıp çekeceğim...

Son düzenleme:

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yahu bugun koyayım dedim ama yağı dallama usta fazla komuş. max çizgisininde üzerinde. zaten mal bi filtreyide değiştiremedi. bide opsere bok atıyodu... şimdi o fazla yağı nasıl alacağım... üstten hortumlamı çekmeli pratik yolu varmı...
sanırım eczaneden en büyük boy şırınga ile serum hortumu alıp çekeceğim...

yağ yeni ise karteri aç yağı temiz bir tepsiye boşalt yağ çıkmışken değişmemiş filtrenide arada değiştir yağı geri arabana normal seviyesinde koy üstüne borunu ekle yola devam. :)

zafzaf00

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yağ yeni ise karteri aç yağı temiz bir tepsiye boşalt yağ çıkmışken değişmemiş filtrenide arada değiştir yağı geri arabana normal seviyesinde koy üstüne borunu ekle yola devam. :)
yağ yeni daha 400 km olmuştu. filtede 100 km oldu değişeli. Ama asıl meselem benim araçta karter koruma var 4 civatalı lift lazım boşaltmak için... Bende en pratik yol olarak motoru ısıtıp kapattım. eczacı arkadaştan at serumu denen enjektör ile serum hortumu aldım onunla çektim. biraz ince olduğundan zor oluyor ama 750 ml yağ çektim 45 dakkada:) zaten 1 lt ye yakın fazla yağ vardı. yağ max çizgisinin yarım cm üzerinde idi. öküz herif yaaa. kontrol ediyoruz Allahtan... bidaha da gitmem zaten. Tanıdık para kazansın dedik... herkesi kendimiz gibi sanıyoruz yahu.. işini bilmeyen adam o kadar çokki... Sorsan herkes usta onlara göre diğer ustalar işi bilmiyo bok atmada üstlerine yok... neyse sonuçta boru bugün yağ çubuğundan güzelce koyduk. bakalım sonuçlar nasıl olacak...
aslında yağı idrar torbaları var hortumlu yada akvaryum hortumu onla çekmek daha kolay olur... aklınızda bulunsun...

Son düzenleme:

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yağ yeni daha 400 km olmuştu. filtede 100 km oldu değişeli. Ama asıl meselem benim araçta karter koruma var 4 civatalı lift lazım boşaltmak için... Bende en pratik yol olarak motoru ısıtıp kapattım. eczacı arkadaştan at serumu denen enjektör ile serum hortumu aldım onunla çektim. biraz ince olduğundan zor oluyor ama 750 ml yağ çektim 45 dakkada:) zaten 1 lt ye yakın fazla yağ vardı. yağ max çizgisinin yarım cm üzerinde idi. öküz herif yaaa. kontrol ediyoruz Allahtan... bidaha da gitmem zaten. Tanıdık para kazansın dedik... herkesi kendimiz gibi sanıyoruz yahu.. işini bilmeyen adam o kadar çokki... Sorsan herkes usta onlara göre diğer ustalar işi bilmiyo bok atmada üstlerine yok... neyse sonuçta boru bugün yağ çubuğundan güzelce koyduk. bakalım sonuçlar nasıl olacak...
aslında yağı idrar torbaları var hortumlu yada akvaryum hortumu onla çekmek daha kolay olur... aklınızda bulunsun...

öyle eş dost işine bakmıycan usta olarak bakıcan benimde yıkamacı arkadaş var arabayı bir verdim gittim geldim eski arkadaşım laf etmedim ama arabayı üstün körü temizlemişlerdiki benim çocukluk arkadaşım ne kadar titiz ötesi titiz bir insan olduğumu çok iyi bilir önceki araçlarımı sırf çizikler yüzünden hatta pek çok insanın umursamıycağı kılcak çizikler yüzünden dolayı boyattığımıda biliyor.. :) yani eş dost işine güvenmiycen işini bilen ustaya götürücen. :D