neredesin mavi gözlüm nerde

barıs_koc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yalnız bu sabah 09:05 de yolda bi zahmet arabasını durdurup 1 dakikalığına inip saygı gösteremeyen duyarsız varlıkları şiddetle kınıyorum. muhtemelen %48 lik duyarsızlar bunlar.

insanları bu şekilde ayırmanız ne acı. Atatürk gibi bir büyüğümüze ayağa kalakarak saygı duymayacak kadar duyarsız insanın TÜRK lüğünden şüphe etmek gerekir. Ayıptan da ziyade art niyetli. Ancak % 48 lik diyerek ayırmanız ne acı. Umarım % 48 lik kesimde siizinle aynı pencereden bakmıyordur hayata...

barıs_koc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yanlış anlaşılmak istemiyorum arkadaşlar. Amacım taraf olmak değil. Ama lütfen ortada durmayı başaralım. Bu forumda her türlü yaşam stiline sahip, dünya görüşünü ben,mseyen inançlı, inançsız bir çok insan var. İma yolu le de olsa birbirimize bu iekilde en hafif tabiri ile sataşmak hoş olmuyor diye düşünüyorum. Amacmız ATA mızı anmak. Yoksa herkesin bir fikri mevcut.
saygı ve selam ile.

hubus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence fazla alınganlık gösteriyorsunuz...

genelleme yapıldığı filan yok...bu sadece bir örnek...halkımızın olaylara ne kadar bilinçli yaklaştığına ilişkin bir örnek...

bugün Atatürk'ü dinsizlikle suçlayan, laiklik ilkesi nedeniyle adını din düşmanına çıkaranların durup acaba biz bugün müslüman kalabildiysek kimin sayseinde diye düşünmeleri gerektiğini söyledim...

Atatürk üzerinden prim yapmaya çalışmak ise apayrı bir mevzu...

barıs_koc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu yıllardır Türkiye halkına alttan alttan pompaolana tipik bölme politeikasıdır. Atatürk = dinsizdir... Diğer kesim = gerici dincidir. Atatürk meclisi açmadan tüm vekillerle gidip Hacı Bayram camiinde namazını kılıp öyler açmıştır meclisi. Bunu yoksayarak Atarük e küfredenler ile bir partiye oy verdi diye bu insanlarla aynı kefeye girmeleri çok ilginç.

Atatürk üzerinden prim yapmaya çalışanların konusu da hiçde apayrı falan değil. Terazini diğer dengesi.. diğer kefesi. Bire diğerini mavi renkklisi kırmızı renklisi. Müslüman kalabilmemiz tamamen tarihle ilgilidir. ATATÜRK ve o zamanki tüm atalarımız buna vesile olmuştur. Hepisne şükran borçluyuz. Allah hepsine rahmet eylesin.
Konuyu uzatmak niyetinde değilim. herkese iyi çalışmalar.

Al Paciona

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
insanları bu şekilde ayırmanız ne acı. Atatürk gibi bir büyüğümüze ayağa kalakarak saygı duymayacak kadar duyarsız insanın TÜRK lüğünden şüphe etmek gerekir. Ayıptan da ziyade art niyetli. Ancak % 48 lik diyerek ayırmanız ne acı. Umarım % 48 lik kesimde siizinle aynı pencereden bakmıyordur hayata...
Bu %48 likk kısmın hayata bir bakış açısı olduğuna ben inanmıyorum. Bir kısmı sert esen rüzgarın etkisinde, bir kısmı kendi çıkarları için, bir kısmıda evet Atatürk ü sevmediği için bu %48 in içinde.

İçinde bulunduğumuz durum zaten herşeyi net bir şekilde açıklıyor. Eğerki bunları seçen %48 lik kesim, bu aşşağılık ve şerefsiz PKK lıların davulla, zurnayla, gülle-karanfille, zafer işareti yaparak bu ülkeye girmelerinden rahatsızlık duymuyorsa, benim onlarla aynı pencereden bakmam yada aynı fikirleri paylaşmam hatta aynı toplumun mensubu bile olmam mümkün değildir.

Atasına saygısı olan (burdaki ATA kavramı sadece Atatürk değildir tüm ecdadımızdan bahsediyorum) bu toprakların her cm karesinin nasıl kazanıldığını bilen, bu adamların bastığı toprağın titrediğini hissedecektir. Bana göre PKK lı nekadar vatan haini ise bunlara hizmet eden, dağdan inmeleri için çaba harcayan, ayağına kadar gidip 15 dk sorgulayarak masumdur diye belge imzalayan, mecliste bunlar için özel yasa çıkaran, hatta bu kadar dul-yetim-gazi-fakir-fukara varken, terör tazminatı adı altında bunlara para ödemeye kalkanların hepsi aşşağılık-satılık ve vatan hainidir.

Bu millet çok arbedeler atlatmıştır. Yeni nef'erler yetiştirmesinide bilecek kudreti vardır. Gerekirse 1 değil 10 istiklal savaşı çıkarıp kazanacak cesaretimizde vardır. Muhtaç olduğumuz kudret damarlarımızdaki asil kanda mevcuttur.

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE.

Son düzenleme:

GALERİCİ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
maalesef kendisini rahat rahat mezarında bile yatırmıyorlar...

Dünyaya gelen liderler arasında belki de en önemlisi...Türkiye için çok büyük bir şans...Ama Atatürk için sanırım çok da talihsiz bir durum olmuş...

Bu kadar şey verdiği ülkesinde hala kimseye yaranamadı...Hala daha içkisinden, eşlerinden vs. bahsediliyor...Camide namazını kılanlar,

Neyse, söyleyecek çok şey var...

Rahat uyu diyeceğim, ama rahat uyumayacağını da biliyorum...Bu da bizim ayıbımız...
:alkis::good:

BURAK53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
turkıye bır kausa suruklenıyor allah sonumuzu hayırlı etsın :(
atamızı saygıyla anıyoruz cok özluyoruz :(

barıs_koc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu %48 likk kısmın hayata bir bakış açısı olduğuna ben inanmıyorum. Bir kısmı sert esen rüzgarın etkisinde, bir kısmı kendi çıkarları için, bir kısmıda evet Atatürk ü sevmediği için bu %48 in içinde.

İçinde bulunduğumuz durum zaten herşeyi net bir şekilde açıklıyor. Eğerki bunları seçen %48 lik kesim, bu aşşağılık ve şerefsiz PKK lıların davulla, zurnayla, gülle-karanfille, zafer işareti yaparak bu ülkeye girmelerinden rahatsızlık duymuyorsa, benim onlarla aynı pencereden bakmam yada aynı fikirleri paylaşmam hatta aynı toplumun mensubu bile olmam mümkün değildir.

Atasına saygısı olan (burdaki ATA kavramı sadece Atatürk değildir tüm ecdadımızdan bahsediyorum) bu toprakların her cm karesinin nasıl kazanıldığını bilen, bu adamların bastığı toprağın titrediğini hissedecektir. Bana göre PKK lı nekadar vatan haini ise bunlara hizmet eden, dağdan inmeleri için çaba harcayan, ayağına kadar gidip 15 dk sorgulayarak masumdur diye belge imzalayan, mecliste bunlar için özel yasa çıkaran, hatta bu kadar dul-yetim-gazi-fakir-fukara varken, terör tazminatı adı altında bunlara para ödemeye kalkanların hepsi aşşağılık-satılık ve vatan hainidir.

Bu millet çok arbedeler atlatmıştır. Yeni nef'erler yetiştirmesinide bilecek kudreti vardır. Gerekirse 1 değil 10 istiklal savaşı çıkarıp kazanacak cesaretimizde vardır. Muhtaç olduğumuz kudret damarlarımızdaki asil kanda mevcuttur.

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE.

Devletin helikopteri ile pikniğe gideceğim diye bu terörü hala sürdürenler ve hatta sonladırmak görevine sahip oldukları halde sürdürenler ile onlara hala alkış tutarak milliyetçilik adı altında aynı fikri paylaşanlar asıl vatan hainleridir.

Asil kanımızın damarımızda durmadan endişe ve korku içinde akmasını sağlayarak, irtica var düşmen var pkk var diyerek, sonrada durun biz varız sizi bu bizim size gösterdiğimiz ve beslediğimiz sorunlardan ancak biz kurtarırız. ancak bütçenin 2/3 nü alalım bi, sonra düşünürüz. (Bknz. 12 Eylül, 28 Şubat....) (Vatanınmı seven onun çıkarlarını kendinden ustun tutan ordu mensuplarımızı saygı ile selamlıyorum. Asker bu milletin ATA sıdır. Ama dedğim gibi kendi çıkarlarını devletin çıkarlarıondan üstün tutmayan asker..) diyen kesime inanmaktansa sert esen rüzagara karşı sırıtımı dönerim daha iyi. Elbet düzelir rüzgar.
"Atatürk sağ olsa bunların hepsini asardı" milletsözünün içerisinde değilizdir umarım. Hiç birimiz....

Farkında mısınız uzun yazınızın sonu tıpkı benim yazımdaki cümle ile ve hatta benim yazımın sonundaki cümle sizin uzun yazınızın sonundaki cümle gibi bitiyor. Bunu iyi anlamak lazım...

Ne Mutlu TÜRK üm diyene....

Son düzenleme:

barıs_koc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ya konu değişik yerlere kayıyor. uzatmayacağım kendi adıma. söylemek istediğim sadece şudur birbirimizi o cu bu cu diye suçlayacağımıza ülkemize faydalı olanlarda birbirimize destek vererek ülkemizii ATA mızın gösterdiği yüksek medeniyet seviyesine çıkarmaya çalışmalıyız. Durmadan düşman aramaya gerek yok diye düşünüyorum...
selamlar..

Al Paciona

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İmzamda vatanım için hislerimi zaten açıkca ifade etmiştim ona ilave olarakta şunu söylemek isterimki; Ekmek yediği yere ihanet edenler, ekmek yedikleri ellerden kurşunuda yiyeceklerdir.