Nerden başlasam; klima kompresör sesi..

unsal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba, aranıza yeni katıldım. Aslında bir süredir forumu yakından takip ediyorum, çok fazla bilgi edindiğimi, çok faydalandığımı içtenlikle belitmek isterim,
Açıkçası hepimizin başına gelen sorunlar bende de var, işin aslı moralim birz bozuk ve sizin de yardımınız ile kendimi telkin etmek istedim;
Aracım 2011 astra J 1.4T cosmo 8.300KM 'de; problemler ve teknik destek altında hangi başlığa yazsam bilemedim buraya yazıyorum.

* rölantide bariz iki demir sürtme sesi gibi "hırrhırr" bir ses, birebir forumda paylaşılan klima kompresörü sorununa uyuyor,
*Arka 3. stoptan su alması,
*emniyet kemesi, tavan aydınlatma cızırtı sesleri,
*bir gün park asistanı, bir gün abs + tc + airbag, bir gün hırsızlık teşebbüsü uyarı mesajları.

Aracı 2.el satın aldım, gerçek 'te exper e girmişti, boya, değişen, yürüyen aksam v.s. hiç bir sorun yok onayı ile servisten çıktı.
1. yıl bakımına gideceğim bu kez buradan edindiğim bilgi ile Topkapı Odak - Tarık Bey, umarım sıkıntılar bir an önce çözülür de gönül rahatlığı ile aracımı kullanmaya başlayabilirim.

Yorumunuz varsa duymak isterim.

Uf biraz rahatladım, içimi döktüm, iyi geldi.
Yordum sizi selamlar., saygılar.

çellocu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Nerden başlasam; klima kompresör sesi..

Hemşerim merhaba, öncelikle aracın hayırlı olsun. Saydığın problemlerin hepsi benim aracımda ortaya çıktı ve garantiden halledildi. Klima kopresörünün değişimi 15 dakikalık iş hemen servise gir ve sorunu teşhis ettir, ona göre parça siparişi verilsin, bagaj kapağı stop lambasınıda izole edelim falan derlerse kabul etme, değişmelerini iste zaten sorun çıkarmazlar. Araç içinden gelen sesleride gerekli izolansyon malzemeleri ile halledeceklerdir, benim bu konuda pek şikayetim olmadı aracı gayet sessiz buluyorum. airbag uyarısı bende de çıktı ön yolcu koltuğunun altında soketler varmış onlar yerinden oynamış dediler şimdilik bir sıkıntı yok, diğer uyarılar için aracı bilgisayara bağlatmanı öneririm

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Geçmiş olsun
Bahsedilen problemler aslında çok endişe edilcek problemler değil
Odak bayine bırakıp, opelsizasla'dan geldiğinizi belirtip bu problemleri söylerseniz
hepsinin çözümü mevcut..

unsal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ender Bey merhaba, ilginiz için teşekkürler, foruma göz gedirirken sizin ve Hakan Bey 'in yazılarına rastlamıştım. yakın civardan tanıdıkların olması da geyat hoş. Siz servis için İst. 'e mi gittiniz? bu yakınlarda mı hallettiniz açıkçası beni tedirgin eden, servise gidipte saydığım problemlere karşılık "normal", sorun yok, kapı contalarını silikonlayalım ses hallolucak, yada "ustadan ben ses duyamadım" gibi cevaplar almak, biraz bizimle aynı dili konuşan servis/usta olsun istiyorum.

unsal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Hakan Bey merhaba, üyelik öncesi sizi e-posta ile rahatsız etmiştim, hatırlarsanız, ilgilenmiştiniz, tekrar teşekkürler.

çellocu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Sn. Unsal ben işten dolayı Elazığ'da yaşıyorum ve aracımın problemlerini buradaki serviste hallettirdim. Hakan bey size servis konusunda yardımcı olacaktır..:)

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

unsal link' Alıntı:
Ender Bey merhaba, ilginiz için teşekkürler, foruma göz gedirirken sizin ve Hakan Bey 'in yazılarına rastlamıştım. yakın civardan tanıdıkların olması da geyat hoş. Siz servis için İst. 'e mi gittiniz? bu yakınlarda mı hallettiniz açıkçası beni tedirgin eden, servise gidipte saydığım problemlere karşılık "normal", sorun yok, kapı contalarını silikonlayalım ses hallolucak, yada "ustadan ben ses duyamadım" gibi cevaplar almak, biraz bizimle aynı dili konuşan servis/usta olsun istiyorum.
eğer Çorlu'daki İnan servisine gidecekseniz yüksek ihtimalle bahsettiklerinizi yani bu ses normal, aracınızda herhangi bir problem yok vs. diyalogları çokça duyarsınız, dediğim gibi Türkiye'deki en deneyimli ve bu problemin farkında olup çözüm üretmeye çalışan servis Odak Tarık bey, Gerçek Doğan bey var. İkisinden birini tercih edebilirsiniz, sitemize üye olduğunuzu özellikle vurgulayın
daha fazla yardımcı olmaları adına, biz kendileriyle bu tür konuları detaylı bir şekilde görüştük. Yapabilecekleri ölçüde en iyisini
yapmaya çalışacaklardır..

dinojasie

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Öncelikle hoş geldiniz. Servis konusunda sıkıntı yaşamamanız adına tarık beyin yanına gitmenizi tavsiye ederim. Servisten çıktıgınız zaman bütün sorunlarınızdan arınmış çıkacaksınız. Hiç canınızı sıkmayın. Aracınızı güle güle kullanın. Ender bey ilk mesajında gayet güzel açıklamış sorunlarınızı nasıl çözeceğinizi

çellocu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

dinojasie link' Alıntı:
Ender bey ilk mesajında gayet güzel açıklamış sorunlarınızı nasıl çözeceğinizi

Teşekkür ederim Metin bey iltifat kabul ediyorum sözlerinizi..:)

unsal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaşlar, gerçekten rahatladım, iş dolayısı ile aysonu/aybaşı(yanlış anlaşılmasın) yoğunluğuum var (finans). En kısa zamanda topkapı/Tarık Bey - kendisi forumda fenomen olmuş- ya gideceğim, ardından gelişmeleri buradan paylaşıyor olurum. O zamana dek gece gece garaja inip, çıkırtı, tıkırtı, motor, bozuk zeminde müziksiz, camlar kapalı  araba dinlemeyi erteliyorum...