Nedir bu Telsiz kullanım ücreti ?

isobln

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bugün sms geldi bi iletişim firmasından 'sayın müşterimiz adınıza devlete ödenen telsiz kullanım ücreti 1,38 tl bu ay ve diğer aylar 1,30 tl olarak hesabınıza eklenecektir' bilgisi olan varmı 10 yıldır aynı hattı kullanıyorum ilk defa böyle bi saçmalıkla karşılaştım miktar önemli değil fakat bu nedir ne değildir?

SYSOP

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Saçmalardan seçmeler.Bizim hatlardan uzun zamandır kesiyorlar aylık yaklaşık söylediğiniz vergi miktarını.

isobln

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Saçmalardan seçmeler.Bizim hatlardan uzun zamandır kesiyorlar aylık yaklaşık söylediğiniz vergi miktarını.

özel iletişim vergisi, telsiz kullanım vergisi vs. yakında kameralı telefon diye fotoğraf vergisi dokunmatik telefon vergisi felan da çıkartmasınlar :sopa:

corsa cdti

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ist. depreminden sonra konulan vergiler.
yıllardır her kes ödüyor zaten, faturalılarda fatura bedelinin içerisinde, kontülülerde kontür içerisinde,benim gibi paket kullananlarda pakete+.
aynı mesaj bize de geldi, herhalde vergide çok küçük bir artış oldu ve onun için bilgi mesajı atıyorlar herkese.
geçen yıl 1.15 krş.tu

cetto

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Eşine dostuna vereceğin hediyeye vergi, evini değiştirmek için evini satana vergi. Uçana vergi, kaçana vergi. Durmak yok, yol(may)a devam.

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
durmak yok ,yola devam.....

isobln

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ama lütfen pırlantada vergi yok onu unutmayalım kdv de %0

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Marmara depremi zamanında geçici olarak konulan vergileri her ortamda acımasızca eleştirenlerin iktidar olduktan sonra ilk iş olarak bu vergileri "kalıcı" hale getirmesine nasıl bir yorum yapılabilir ki?

ksk_corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
iyi yine 1.30 TL sini geri veriyorlar...
bir ara bankaların kkdf oranlarında artış olmuştu akbank benim taksitlerimi arttırmıştı 5 TL civarı, bende hakem heyetine başvurmuştum ve kazanmıştım, benden fazlasıyla alınan meblağ geri iade edilmişti taksitlerde eski seviyesine indirilmişti... aslında halk örgütlense sivil toplum kuruluşları (!) ön ayak olsa böyle saçma sapan trt payı, telsiz kullanım ücreti hatta anlamını bile bilmediğimiz Per. Cat. Hiz . Bd., İlet. Sis. Kul. Bd. gibi saçma ödemelerden kurtuluruz...