Ne?Neden?Nasil?

yukselkk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selamlar daha once de 1122 Throttle Position (TP) Sensor Circuit Intermittent Low Voltage sorunumla ilgili yazmistim.Hala sorun devam etmekte.
Nerede yaptiracagim aracin neresine baktiracagim bilemiyorum.Ote yandan bu beyin sorunu beyni degistir diyenler de soylemlerine devam ediyorlar.
Benim asil sorum bu neden sadece arac motoru sogukken oluyor da isininca 5 dk kadar geciyor?
Bu tip sorun tecrube etmis yada bu problemin cozumu bu diyebilecek arkadaslarin cevaplarini bekliyorum.

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
intermittent : geçici
hata kodu açıklamasına göre
tesisatta bi yerlerde bi sorun olabilir, ısınınca da gerilim normale dönüyor olabilir.

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
:D bilsem :D
hata açıklamasına göre gaz pozisyon sensörü diye bi parça, ona giden voltajın düşük olduğunu söylüyor,
sensörün voltajını ölçmeleri lazım voltaj neden düşer onu tam çıkaramadım
sensörün kendisi de problemli olabilir, başka bitane taktırıp bi denemek lazım sebebini araştırıp bulamazlarsa

yukselkk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Gecen kis,sogukta arac 2000 devirde hafif tekliyordu.Motor isininca tekleme sona eriyordu.Yaz gelince sorun gecmisti.Bu gaz pozisyon sensoru voltaji sorunu da ayni sekilde motor isinmasiyla ortadan kalktigina gore sizce arada bir baglanti olabilir mi?

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
egr ne durumda ?

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
olabilir.

yukselkk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu platformda cok sey ogrendim.Bunlardan biri de EGR sorununun cozumsuz oldugudur.Yaniliyorsam uyarin lutfen.
Bence daha fazla ustaya ihtiyac var gibi.Malum hayat pahali,sorunu mumkun oldugunca burada tespit edip ona uygun bir yere gitmek onemli.Bu sebeptendir ki ustalar ve bilirkisiler lutfen yaziniz..

Mel-a-ku

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
oncelıkle egr yı neden ıptal etmıyorsun malıyetı 5 tl. ıkıncısı de 1125 verıyo benım araba. gaz konum sensoru senınkıyle benzer bısey heralde. ama ayda bır verıyo belkı. o yuzden umursamıyorum.