NAVTEQ Firmasının Yanıtı

vehicle_dynamics

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: NAVTEQ Firmasının Yanıtı

Selam Arkadaşlar,
Balatayı sıyırdığım gün denizli den burdur istikametine giderken arada bir köy yolunda ben de 'harita dışında' yazısını gördüm.Bunun sebebi sanırım haritada pembe bölgeler dışında bulunulması.
Biliyorsunuz, haritadalarda iki farklı renkte alan görünüyor.Yerleşim yeri olduğunu sanmadıkları yerleri haritadan çıkarmışlar sanırım.Yani bizim astralardaki haritalarda büyük meteor çukurları var :)

vnyvolkan1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ARKADAŞLAR ARAMIZDAN ALMANCA BİLEN BİRİSİ NAVİGASYON DURUMUNDAKİ MADURİYETİ BETİMLEYEN BİR YAZI HAZIRLASIN HERKES ALTINA İSMİNİ İLETİŞİM BİLGİLERİNİ YAZIP OPEL ALMANYA SİTESİNE VE AYNI ZAMANDA TÜRKİYE SİTESİNE MAİL,FAKS NE OLURSA GÖNDERELİM DERİM,TOPLU HALDE BİR TEPKİ BELİRTMEDİKÇE KİMSE PARMAĞINI KIPIRDATMIYOR,ARACIMI 2011 DE ALDIM 2012 OLDU HALEN GÜNCELLEME GELECEK,TOMTOM VE DİĞER NAVİGASYON ŞİRKETLERİ 3 GÜNE BİR GÜNCELLEME YAYINLIYOR,BİZİM GÜNCELLEMELER YILDA BİR KERE OLURSA YAZIKLAR OLSUN ALDIKLARI PARAYA, 31agryyy

A14NET

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

vnyvolkan link' Alıntı:
ARKADAŞLAR ARAMIZDAN ALMANCA BİLEN BİRİSİ NAVİGASYON DURUMUNDAKİ MADURİYETİ BETİMLEYEN BİR YAZI HAZIRLASIN HERKES ALTINA İSMİNİ İLETİŞİM BİLGİLERİNİ YAZIP OPEL ALMANYA SİTESİNE VE AYNI ZAMANDA TÜRKİYE SİTESİNE MAİL,FAKS NE OLURSA GÖNDERELİM DERİM,TOPLU HALDE BİR TEPKİ BELİRTMEDİKÇE KİMSE PARMAĞINI KIPIRDATMIYOR,ARACIMI 2011 DE ALDIM 2012 OLDU HALEN GÜNCELLEME GELECEK,TOMTOM VE DİĞER NAVİGASYON ŞİRKETLERİ 3 GÜNE BİR GÜNCELLEME YAYINLIYOR,BİZİM GÜNCELLEMELER YILDA BİR KERE OLURSA YAZIKLAR OLSUN ALDIKLARI PARAYA, 31agryyy
Ben İstanbul da yaşadığım için bir sıkıntı yok cd500 den yana. Fakat illaki güncelleme gerekir. Bende 2010/2011 cd si var. Demekki 2010 da hazırlandı. Geldik 2012 ye. 2 Senede İstanbulda bayağı yol değişiyor. Kesinlikle bir güncellemeye ulaşmamaız şart.

vnyvolkan1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ben ankaradayım ümraniyede bilindik bir caddeye navigasyona uyup girdim çıkmaz sokakmış geç olmadan farkettim, Eşkişehirin içine girdim YOL DIşINDASIN dedi şaka gibi  :D

vehicle_dynamics

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

vnyvolkan link' Alıntı:

Önceki mesajlarımı takip edenler bilenler.Ben de aynı dertten muzdaribim.Hatta konunun peşini bırakmayıp Opel almanya merkezdeki bu işlerden sorumlu mühendisin ismini ve e-mail adresini öğrenip geçen yıl içerisinde 4-5 kez yazışmıştım.2 ay önceki verdiği son mesajda şu an SD kart ile verilen 2012 modellerdeki haritanın sene başında Cd ler ile dağıtılmaya başlanacağını söylemişti.Maalesef son 3 mesajıma cevap atmadı.Sanırım işler yolunda değil.

Ama merak etmeyin, kişisel çabalarım sürüyor.

A14NET

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

vehicle_dynamics link' Alıntı:
Önceki mesajlarımı takip edenler bilenler.Ben de aynı dertten muzdaribim.Hatta konunun peşini bırakmayıp Opel almanya merkezdeki bu işlerden sorumlu mühendisin ismini ve e-mail adresini öğrenip geçen yıl içerisinde 4-5 kez yazışmıştım.2 ay önceki verdiği son mesajda şu an SD kart ile verilen 2012 modellerdeki haritanın sene başında Cd ler ile dağıtılmaya başlanacağını söylemişti.Maalesef son 3 mesajıma cevap atmadı.Sanırım işler yolunda değil.

Ama merak etmeyin, kişisel çabalarım sürüyor.
Bu cd leride servislerden satın alıp arabalarımıza yükleyeceğiz yani?

vehicle_dynamics

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Cd servise geldiğinde benim arabaya kurar mısınız diyeceksiniz.Genelde ücret almıyorlar.Zaten sadece cd ye takıp 'başlat' düğmesine basmakla para alınmaz sanırım.

Ayrıca şahsınıza ait bir cd de gelmesi lazım aslında.2010 model sahibi arkadaşların kendi cd leri aracı teslim alırken verilmiş.

A14NET

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

vehicle_dynamics link' Alıntı:
Cd servise geldiğinde benim arabaya kurar mısınız diyeceksiniz.Genelde ücret almıyorlar.Zaten sadece cd ye takıp 'başlat' düğmesine basmakla para alınmaz sanırım.

Ayrıca şahsınıza ait bir cd de gelmesi lazım aslında.2010 model sahibi arkadaşların kendi cd leri aracı teslim alırken verilmiş.
Evet ben aracı teslim alırken (2011 model) 2010/2011 cd si bana verildi.

vehicle_dynamics

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Selam Arkadaşlar,

Opel Almanya'daki kontağımdan haber gelmeyince navteq'e sordum.
Cd lerin çoğaltılmasında teknik bir sorun olduğu için dağıtım ertelendi diyor ve tarih veremiyorlar.

----------------------------------------
From: eu_webstore_english@navteq.com

As mentioned in our previous email at this moment the 2012 version for your system has been delayed due to technical issues with our production. Therefore until further notice NAVTEQ has no further information available regarding the 2012 map update for your system.