müptezel astra h boğaza yanıcı gaz sıkınca çalışıyor

kaannn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
z16xep astra h sabahlar yada uzun beklemelerde geç calışıyor 7 8 marş yada daha gec benzin pompası sağlam lpg iptal edildi enjektör arızası var dediler geçen enjektörü söküp marş yaptım 1 enjektör işedi 3 ü çalşmadı soğuk iken ama bir kere çalışsın soğumazsa motor 1 2 marşda hemen çalışıyor boğaz kelebeğine balata spreyi sıkınca tek marşta alıyor

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
İlk etapta; Benzin pompasının basıncı kontrol edilmeli daha sonra da enjektörlerin temizlenip işemelerinin kontrol edilmesinde fayda var gibi görünüyor.

kaannn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
pompa 4 bar üzerinden 3.5 cıkıyor dedi pompacı sağlam dedi bende söküp önce benzin pompa borusnu parmağımızı yaslayınca itiyor tutamıyoruz benzini size sorum gitmediğimiz usta kalmadı gerçekten enjektör arıza yaparmı böyle soğuyunca calışmıyor arac 30 bin km lpg de binildi ve şuan iptal edildi

halit69

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
senin yerinde olsam kompresyon testi yapardım

kaannn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kompresyon sağlam enjektörler sağlam pompa sağlam beyin sağlam çözemedik acaba krank sensoru olabilirmi

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
benzinlide de vardır, basınç sensörü hatası bu. Rail sensörü varsa değişip dener misin? Hata ona benziyor. düzelecektir. İsterseniz Lpg yi bağlayın, Lpg de çalıştırın aracı.

kaannn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
pompa sökülüp komple revize edildi sağlam pompayı bir söküp yaptırdık borular sağlam bügün araca binip çalıştırmayı denedim şuan hiç basmıyor şunu fark ettim önce marş basarken devir ibresi oynardı onu yapmıyor artık kompresör yok boş marş yapıyor araba şuan motorunda bir sıkıntı sorun yok ustalar enjektör diyor map sensörü ölçtüm 400 ohmlarda eksantrik sensörü 450 ohm sadece enjektör acmıyor araştırmalarıma göre krank sadece arıza lambası yakmazmış kolay kolay bozulunca

kaannn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
artık lpg dede çalışmıyor lpg zorlayınca patlatma yapıyor hava filtre kutusunu parçalarız diye zorlamıyorum

kaannn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dün hasbelkaderidir nedir krank sensörünü söktüm ısıtıp yerine taktım 3 4 marşta aldı 20 30 saniye çalıştırıp kapadım biraz bekledim denedim yine almadı

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Bende bir de benzinli ve LPG li kango var. Bir ara onda da benzer bir sorun oldu, eksantrik sensörünü değiştirince düzeldi. Denemekte fayda var.