Muayyer Araç Konusu :) - Muayyer Ne Demek ?

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Satiş sitelerinin çoğunda görüyoruz muayyer araç, muayen araç, mayeri araç, nedir bu işin doğrusu nedir bu muayyer araç :)

tuleybihayat

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Bkz. TDK

Sağlamlığı ve kullanılabilirliği açısından önerilen, beğenilmediğinde geri verilebilecek olan (eşya vb.)

D5503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
TDK böyle diyorda 80 model araca bile yazıyorlar :) Ah birde doğru yazsalar...

tuleybihayat

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Doğrusu "muhayyer" [emoji4]

• Beğen
Tepkiler: Hasip

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
O değilde benim en gıcık olduğum sigorta şişirdiğinden dolayı rakam yüksek çıkıyor yalanları(Hasar kayıt)...

tuleybihayat

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Önceki aracımı satarken far dişindeki kırığa kadar yazmıştım da adam ekspertiz böle yaptırmadan aldı, yaptır dememe rağmen.

Bunu satacağım zaman işi ilerleticem. Ekspertizini kendim yaptırcam.
Lastik diş derinliğine kadar yazıcam inşallah [emoji3]

b.arat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ülkemizde maalesef yalanlar hurafeler efsaneler tuhafliklarla dolu bir araba piyasasi var. Cehalet ise diz boyu... Iyi araçlar elde kalırken dokulen araçlar sırf boya meselesi ya da "tutulan marka veya model" olma hasebiyle hemen satılabiliyor. Pertten dönme araca bile muhayyerdir seklinde yazilabiliyor.

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Bu yalanlar birazda bizden kaynaklı yine.Biz boya olayını baya bir abartıyoruz..Rötuş boyasına bile kem küm edenler var...Boyalı aracı neden almıyorsak artık...Yahu iyi ve düzgün boyalı bir araç sağı solu dökülmüyorsa sorunu yoksa şaside falan neden uzak durulur..Adam boyalı yazmamak için sağı solu paslı,çizik vuruk dolaşıyor yaptırmıyor..Avrupada zevk için boyatıyorlar..Keşke Boya takıntısı olmasada millette renginden sıkılınca maddi güçte el everirse boyatsa..Ben şahsen 3-5 yılda bir renk değiştirirdim :)..Yahu düşünsenize aracı güzel bir renge boyatmışşsınız yine aldığınız gibi sıfır görünüyor..Biri çizdi diyelim korkmaya gerek yok git boyat..Böyle olsaydı daha iyi olmazmıydı? :)

Berkin

VIP Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu yalanlar birazda bizden kaynaklı yine.Biz boya olayını baya bir abartıyoruz..Rötuş boyasına bile kem küm edenler var...Boyalı aracı neden almıyorsak artık...Yahu iyi ve düzgün boyalı bir araç sağı solu dökülmüyorsa sorunu yoksa şaside falan neden uzak durulur..Adam boyalı yazmamak için sağı solu paslı,çizik vuruk dolaşıyor yaptırmıyor..Avrupada zevk için boyatıyorlar..Keşke Boya takıntısı olmasada millette renginden sıkılınca maddi güçte el everirse boyatsa..Ben şahsen 3-5 yılda bir renk değiştirirdim :)..Yahu düşünsenize aracı güzel bir renge boyatmışşsınız yine aldığınız gibi sıfır görünüyor..Biri çizdi diyelim kokmaya gerek yok git boyat..Böyle olsaydı daha iyi olmazmıydı? :)

Aynen bu kafadayım bende. Eski aracı satarken çamurlukta boya var diye konu açan oldumu görüşmeyi bitirmişliğim vardır. Israr edeni kovmuşluğumda var. Yazmışım ilana arabanın çamurluk boyalı diye gelip halen bana bik bik yapıyor.

tuleybihayat

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Bir de eski araca boya sorunca tersleyenler var, onları ne yapıcaz? [emoji3]

Bi astra f soruyordum. Boya durumu nedir dedim. Adam demesin mi? Eski araçta ne boyası soruyorsun diye.

• Beğen
Tepkiler: Cemil