Muayene sorusu

madtiqer13

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar aracım 2000 model vectra 2.0 cd aracımda 215/45/17 lastik jant var muayenede sorun yaşarmıyım orjinallerini mi takmalıyım ?

apsimati

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
olmaz olmaz ....

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
jantlar yanaklardan dışarı ise sorun çıkarır...

hazanh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
muhtamelen çıkacaktır.. aracın orjinali 15 jant sizinkiler 17 jant muayenede + - 1 ebat büyüğüne veya küçüğüne bir şey demiyorlar ancak şansınız varsa dikkat etmezlerse geçebilirsiniz..

extefractory

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar,

Muayene ile ilgili bir kaç sorum olacak, cevap alabilirsem çok sevinirim.

1) Aracım 2007 Corsa 1.3 CDTI NJOY Sport ve sis farlarından birisi yanmıyor muayenede sorun olur mu? Çünkü mesela Essentia modelinde sis farı yok, bu yüzden sis farı değerlendirme dışı kalır mı?

2)Araç eşimin üzerine, muayeneye giderken eşimin TC kimlik nosunu gösteren bir belge haricinde bir şey almama gerek yok sanırım değil mi? ( şu linkten ben böyle anlıyorum; http://bit.ly/LYeWJj )

3)Aracı 2. el almıştık, şimdi üzerinde takılı olan lastikler 195/60, ancak stepneye baktığımda stepnenin 185/60 olduğunu görüyorum, dolayısıyla araç ilk alındığında üzerinde 185/60 vardı diye tahmin ediyorum. Bu bir sorun teşkil eder mi?

4)Araçta kriko seti yok, ona da dikkat ediliyor mu?

Anlaşılabileceği üzere ilk defa bir aracı muayeneye götürüyorum, dolayısıyla gitmeden dikkat etmem gereken başka bir husus varsa belirtirseniz sevinirim.

Şimdiden teşekkürler.

alperx20xev

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sorun olmaz ben 225-40-17 jantlarla geçtim 2 3 ay kadar önce spor yay varsa sadece hafif kusur veriyorlar çamurluk mesafesi yetersiz gibi birşey yazıyordu oldu tamam dedim bende .)