Muayene , arka koltukta 3 emniyet kemeri

umutkoc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracım 2003 corsa 1.7 dti bugun muayeneye götürdüm.Arkadaki emniyet kemerlerinden başka ağır kusur çıkmadı.arkada tek yerden bağlı yukardan aşşağıya inen emniyet kemeri var 2 adet.Ama görevli bunların yetersiz olduğunu ya öndeki gibi 3 noktadan bağlı olması gerektiğini veya sadece belden bağlı olması gerektiğini söyledi.Ayrıyettten de 3. emniyet kemerinin olması gerektiğini söyledi.Bu işlemler nasıl yapılır daha önce böyle birşeyle karşılaşmış bir arkadaş varsa yardım ederse sevinirim...

cobra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracım 2003 corsa 1.7 dti bugun muayeneye götürdüm.Arkadaki emniyet kemerlerinden başka ağır kusur çıkmadı.arkada tek yerden bağlı yukardan aşşağıya inen emniyet kemeri var 2 adet.Ama görevli bunların yetersiz olduğunu ya öndeki gibi 3 noktadan bağlı olması gerektiğini veya sadece belden bağlı olması gerektiğini söyledi.Ayrıyettten de 3. emniyet kemerinin olması gerektiğini söyledi.Bu işlemler nasıl yapılır daha önce böyle birşeyle karşılaşmış bir arkadaş varsa yardım ederse sevinirim...

Bir istasyonun uygulaması diğerininkini kesinlikle tutmuyor. İki yaşında orjinal bir araç götürseniz dahi bulmak isterlerse mutlak buluyorlar kusuru. İnsanlar sıfır araç alır ve 1-2 sene binince masraf ister diye satar yenilerdi. Şimdi ise yeni muayeneden geçmiş araç alıp, muayene zamanı satacak duruma geldi nerdeyse. İlanların %90 ında muayenesi yeni diye belirtilir oldu, sanki ayrı bir özellikmiş gibi...

umutkoc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracım sonrada çevirme 2003 1.7 corsa dti

Bu memlekette insanın başına herşey gelir.eminimki benim aracımın aynısına sahip olan ve arkasında 2 tane emniyet kemeri bulunan ve muayeneden geçebilen bir yığın insan vardır.Bence emniyet kemerlerini insanlara idareten zorla taktırmak yerine insanlara emniyet kemerinin gerekli bişey olduğunu anlatmak daha önemli bişey.Ama birileri rant elde etsin biyerlerden bişeyler götürsün diye hep sömürülen bizim gibi vatandaşlar oluyo.

Bu emniyet kemeri konusunda bilgi sahibi arkadaşlar veya başına gelen birileri varsa yardımcı olurlarsa sevinirim.

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
Araçta tüm koltuklarda emniyet kemeri olmak zorunda.
Yoksa ağır kusurdur. Bu sana özel bi uygulama değil.
Yukarıdan aşağı iniyor dediklerin kenardakiler için 3 noktalı kemer olması gerek zaten.
Sonradan taktırdığın için orta koltuk için sırtlığında emniyet kemeri yoktur.
Arka koltugun bi resmini ekle istersen.
Orta koltuk için belden bağlamalı kemerler mevcut.
Çok maliyetli bişey değil.
Sonuçta olması gereken birşey. farklı çözüm aramaya çalışma.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasi...ervis-emniyet-kemeri-kumasli-mekanizma/detay/?

Son düzenleme:

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
ben aynı şekil tek noktadan emniyet kemeri ile10 gün önce geçtim

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şşşşşşşişşt mahmut kardeş öyle ulu orta söyleme;)
gerçek şu ki ağır kusur dur:) geçmissin açığa vurma

onur akca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
koltukları ruhsata ıslettızmı acaba?bızım arkadas fıesta aldı cam koltuk taktırdı ama sorun cıkıyormus ıslettırmeyınce galıba

hakki_selvi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende aynı aractan var, ruhsatın solunda 2 koltuk yazıyor , sağında acıklamalarda ise yandan camlı çiftsıra koltuklu yazıyor, ek -1 de sorun var koltugu ya sökeceksik yada ek-1 yenileyeceksin dedi. bende kolay yöntemle söktüm. eğer takılı kalsaydı bu seferde emniyet kemerinden gecemeyecekmiştim. vaybee !!!!

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kural böyle olduğuna göre, geçebilenlerin geçmiş olması hata, sizin kalmanız hata değil.

kusur bulunca muayene istasyonu ilave bişey kazanmıyor ki, rant elde etmek için kusur bulsun... :confused: