Motul Yağ Hakkında

Kerim Avcı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Her firma ürettiği yağa birçok test uygulamıştır ve uygulamaya devam etmektedir. Herkesin pazarlama tekniği farklıdır, ürünler üç aşağı beş yukarı birbirine yakındır, hiç kimsenin bu firmalar adına fedailik yapmasına gerek yok. Forumlarda derdine çare arayan Hiçbir opel yada herhangi bir marka araç sürücüsü ralli pilotu değildir onun içinde çok özel yağ aramaya de gerek yok.

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Her firma ürettiği yağa birçok test uygulamıştır ve uygulamaya devam etmektedir. Herkesin pazarlama tekniği farklıdır, ürünler üç aşağı beş yukarı birbirine yakındır, hiç kimsenin bu firmalar adına fedailik yapmasına gerek yok. Forumlarda derdine çare arayan Hiçbir opel yada herhangi bir marka araç sürücüsü ralli pilotu değildir onun içinde çok özel yağ aramaya de gerek yok.
hala anlamamakta ısrar ediyorsunuz.
1.4 t 150 hp yeni astra k'da piston kırma lspi problemi var.
fabrika henüz buna bir geliştirme sağlayamadı. dexos 1 yağa geçtiler ama buda tam olarak çare olmadı. ama dışarıda bu sorunu ümit bey mesela liqui moly yağla ve yazılımla tam olarak çözmese bile oldukça sorunu minimize etti.ayrıca fedayilik yapacak bir derdimiz yok. araçlarımızı seviyoruz o yüzden araştırıyoruz. aynı fiyat aralıklarında daha kaliteli ürünler kullanıyoruz.
benim 1.6 hdi c5'im var. citroen total öneriyor ama ben motul 5w30 koydum. aradaki ses farkını sağır sultan farkeder. yakıt tüketimine etkisini ben biliyorum bizzat kullanıcısı olarak .
bundan sonraki yağım liqui moly 4200 toptech 5w40 olacak. yağ önemlidir. yağlama kalitesi önemlidir. opelin yağı gm doldurma yağdır po dolumuydu bir ara. kaliteli değil. ama sizin aracınız isterseniz zeytinyağı koyun. ama siz insanları yalan yanlış bilgilendirmeyin.
bağımsız testlerde motul liqui moly diğer yağlara fark atıyorlar bunuda bilin...