motorun performansı nasıl artırılır?

hcalik20

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ekoyak markalı Mıknatıs ve borPower'in artırdığı söyleniyor.

emp:)

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yok ya. Sen chip felan bilmezken ben 2002 yıllarında babamın arabasına taktırmak için türkiyede bu işi yapanları araştırıyordum.
:D
Hadi ya. İyi öğrenememişsin o zaman;)

eyup01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İyi araştır iyi öyle boş beleş ortaya polemik konusu atma.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Eeee bu beyin nasıl bozuluyomuş?

Sen anlamayan hödüğün eline verirsen, beyini doğru düzgün kapattırmazsan içine su alır bozulur tabiki.

Akıllı mantıklı düşünmek gerekir yakıt artarmış. Basarsan tabiki artar. Eskisi ile aynı kullan yakıtın artıyor mu? Konuya gerekli ilgiyi Mehmet usta gördüğünde yazar. Boş beleş konuşan belli...

selimkocer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
motoru güçlü bir araba alırsın olur biter hiç uğraşma

eyup01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Eeee bu beyin nasıl bozuluyomuş?

Sen anlamayan hödüğün eline verirsen, beyini doğru düzgün kapattırmazsan içine su alır bozulur tabiki.

Akıllı mantıklı düşünmek gerekir yakıt artarmış. Basarsan tabiki artar. Eskisi ile aynı kullan yakıtın artıyor mu? Konuya gerekli ilgiyi Mehmet usta gördüğünde yazar. Boş beleş konuşan belli...

Chip takılırken aracın beyni tamamen sökülür ve chip ile değiştirilir. Takılan chip'in yazılımı orjinal beyinden farklıdır buna istinaden güç elde edebilmek için taktırdığın chip yoktan bir güç elde edemiyeceği için yakıtı arttırır.
Gidipte bana chip takın demekle olmuyor bu işler, takılan çipin:

1: Aracın motoruyla uyumlu olması gerekir.
2: Chip takıldıktan sora bikaç mekanik aksam değişmek zorundadır.
3: Chip aracın motorunu beyin adı verilen içerisindeki yazılımla kontrol eder.

Ben bilmişim sen bilmişsin farketmez. Ortaya bir polemik atacağına konuyu açan arkadaşı bilgilendirseydin daha iyi olurdu diyerek konuyu burada kapatıyorum.
:good:

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ne alakasız konuşuyorsun yahu sanki git bilmemnenin chipini tak diyoruz her aracın yazılımı farklıdır. Artık çoğu ECU'da chip bile değiştirmeye gerek kalmıyor OBD söketinden yazılım yükleniyor.

Hangi mekanik aksam değişmek zorunda? Chip yapılabilecek en basit, +'sı çok olan modifiyedir.

Yapanlarda hödükdü bi chip yapıp hepsine takıyor? Her araç için farklıdır, özel yapılır.

Sen arabamda chip var der basarsan eskiden bastığında 15lt yakan araba chipden sonra bastığında 17-18lt yakar. Eskisi gibi sakin kullandığında 9 lt yakan araba aynı şekilde sakin kullanırsan 9lt yakar hatta çoğu yazılım sakin kullanımda yakıt tüketimini eskisine oranla düşürür.(Daha güçlü araç, daha az vites değişimi, yüksek viteslerde gidebilme olanağı)