Motorun Fan açmasi

Özer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaslar merhaba. Aracimda farkettim .. Bu souk havalarda hava derecesi 1 - 2 derece iken 6 km yol yapip evimden is yerime gidiorum, aracimi stop ettigimde motor fan acio.. Hayretler icersindeyim ilk ke bu motorda bole birseyle karsi karsiya kaldigim icin normal mi anormalmi bir sorup ogrenmek istedim? Aramizda baska bole bir durumla karsilasan varmi , konu hakkinda bilgisi olan?

OnurAk42

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Motorun Fan açmasi

aynı sorun bende de var fan acıyor sureklı ama hararet ıbresı 90 ı hıc gecmıyor

mmtcopur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaşlar bu sorun değil bir özellik çabuk isinarak yakıt tasarrufu sağlanıyor aracini hangi mevsim olursa olsun 89 a dusmez 91 e çıkmaz ne kadar sıkıştırırsan sıkıştır bu böyledir

REC1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Araç dizel mi?

şayet aracınız dizel ise DPF dolmuştur muhtemelen. Kötü yakıt ve sürekli şehir içinde düşük devirli kullanmak çabuk doldurur partikül filtresini, bu da çekişte düşmeye ve erken fan açmaya sebep olur...

Yaşadığınız yerde çevre yolu varsa 10 km kadar (imkan varsa 15 de olabilir) 3. veya 4. vites 2500 devirde mümkün olduğunca  gaz kesmeden ilerleyin. Yol müsait ise 5. vites de olabilir ancak hangi vites olursa olsun devir 2500 - 3000 arasında olmalı...

Burada amaç aracı uzun süre yüksek devirde seyrettirmek ve oluşan yüksek ısının filtrede oluşan kurumları yakmasını sağlamak...

Yolu bu şekilde tamamlayın, bu sürüş filtrenizi temizlemenize yardımcı olacak ve  fanınız tekrar kısa mesafede açılmayacaktır.

Eğer sürekli şehir içinde kullanıyorsanız, yukarıda bahsettiğimi 10 günde 1 yapmanızda fayda var...

SULEYMANHOCA1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

fan açınca benim araçta deli gibi titreme oluyo direksiyonda hele ışıklarda falan durmuşsam ve fan aşmışsa resmen masaj koltuğuna dönüyo direksiyon

nanisa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

SULEYMANHOCA link' Alıntı:
fan açınca benim araçta deli gibi titreme oluyo direksiyonda hele ışıklarda falan durmuşsam ve fan aşmışsa resmen masaj koltuğuna dönüyo direksiyon
suleyman sende lpg vardı dımı

mmtcopur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bende lpg yok ama titreme oluyor

nanisa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

valla arkadaşlar sızde 90 derecede çalışsanız sızde tıtrerdınız

faruk4143

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

nanisa link' Alıntı:
valla arkadaşlar sızde 90 derecede çalışsanız sızde tıtrerdınız
sebep? O kadar araç kullandım, hiç fan çalışınca titremeyi bırak, fanı hissettiğim bir araç bile görmedim.