motoru stop edip biraz bekledikten sonra geç çalışma

ulas27

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar benim aracım opel astra 1,4 classic 2004 km 130.000. sabah çalıştırdığımda hiç sorun yok, biraz gidip, motoru stop ettikten sonra fazla beklemeden çalıştırırsam yine sorun yok, ancak motoru stop edip 45 dk falan bekledikten sonra araba çok geç çalışıyor, hatta bazen ikinci marşta çalışıyor ancak. aracı bilgisayara bağlattığımda hiç bir sorun gözükmüyor. arıza uzun süredir (üç ay) olduğu için bayağı araştırdım. sırasıyla benzin pompası, bujiler, benzin filtresi, map (emme manifolt basınç) sensörü, ekzantrik devir sensörü, krank devir sensörü değişti. enjektörler system clean denen bi cihazla temizlendi. depo içindeki borularda kaçak olabilir diye kontrol edildi ama onlarda da sorun yok dendi. rölelere de baktılar onlarda da sıkıntı yok dediler. Isı sensörü olabilir dendi ama ustaya onu söylediğimde ısı sensörü arızasının kendini başka şekilde de göstermesi gerektiğini söyledi (ısı sensörüyle hararet müşürü aynı şeymi onu da bilmiyorum), arabamda başka hiç bir sorun ya da sıkıntı yok, herşey mükemmel. bulunduğum yerde (Iğdır) opel servisi yok servis olan en yakın yer 300 km, yedek parçayı istanbuldan opel servislerinden alıyorum. yardımcı olursanız sevinirim. boşu boşuna parça değiştirmekten sıkıldım artık.

Son düzenleme:

halduun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
boğaz kelebeği, sökülüp benzinle güzelce temizlenip takılacak, bende böyle bulmuştum çözümü

ulas27

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
onu yazmayı unutmuşum o da sökülüp temizlendi balata spreyi ile.

mongolkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
araçta lpg var ise muhtemelen sorun bundan kaynaklanıyor olabilir.
sıralı sistem olsa dahi..
ben de aynı problemi yaşıyorum. benzinde kullandığımda hiç sorun yok. ama gazda aynen dediğiniz gibi.

bestking

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşım anladığım kadarıyla aracın benzinli marş motorundan kaynaklı marş motorunun burçlarına ve diğer aksamlarına baktır bir elektrikçide belli ki kaçırıyor

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
ateşleme bobini buji kablolarına bakıldımı

ulas27

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çözüldü

arkadaşlar sorun çözüldü nihayet.. enjektörlerde sorun varmış, değiştrince düzeldi.. extradan masraf yaptırdı bayağı ama sonunda çözüldü.. ilgilenen arkadaşlara teşekkkürler. bu konuda uzman bu sayede..