Motorin ve Benzin Nerden Alınmalı (Nereden Alıyoruz)??

Hangi Akaryakıt İstasyonu???

• BP

Oy: 39 13.3%
  • OPET

Oy: 76 25.9%
  • SHELL

Oy: 112 38.2%
  • PETROL OFİSİ

Oy: 40 13.7%
  • TOTAL

Oy: 21 7.2%
  • DİĞER

Oy: 5 1.7%

• Kullanılan toplam oy
    293

pre_lude

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadslar 95 oktan candır eger altınızda golf gti yada subaru gibi bi arac yoksa 100 hplik sıradan sehir araclarıysa gerenk yok hic bişiye yaramaz..

MaX

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Uzun süredir Opet ten alıyorum Hiçbir sıkıntı yaşamadım şimdiliik.

MaX

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yapiressami' Alıntı:
bende bonus kart var o yüzden shell den alıyom... ama nakit alsam opet çünkü her yerde herzaman lüx ve kalite....

ya bide ben şey dicem.. hazır kunuyu istasyondan açmışken 2000 model astra G var bende normal benzin alıyom araştırdım bizim araçlar (bu yeni çıkan 97 - 98 oktan benzinler yokmu) onlara uygun değilmiş yani bi fark yokmuş normal 95 oktan al devam dediler hep .. bir arkadaşımda ısrarla dediki opet 97 al daha az yakarsın aLLa aLLa varmı bi tecrübe yaşayan????? arada aktarsın lütfen depo boşaldı bu ara fullicem de :)

Yabancı bi kanalda yüksek oktanlı benzinlerin testini yaptılar. polo,golf gti ve STI. yüksek oktanda polo da hiçbir şey farketmedi. GTI da 10 hp ye yakın bir güç artışı oldu.STI da bu artış daha da fazlaydı.
Testin sonucu ise; ufak atmosferik motorlarda yüksek oktanlı benzinin faydasının olmadığı ve aşırı beslemeli motorlarda gerçekten farkettiğiydi.

halcon_negro

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.iremsilver.com
Bp'den alıyorum.Bazende PO'dan.Zaten arkadaşlar Bp-Shell-Opet-Total-PO bunların hepsi akaryakıtı tüpraş dan almıyormu?Ama aldıktan sonra kendileri bi takım şeyler karıştırıyorlar.Ve bu 5 şirkette büyük şirketler.Önemli olan bayii sahiplerinin doğru dürüst olmaları.Ya da bu şirketlerin bayileri yeterli derecede kontrol etmeleri ve üçkağıt sezdiklerine ağır cezalar vermeleri ve bayiliklerini iptal etmeleri gerekiyor ki kimse bu üçkağıtlara yeltenmesin.