Motordan Şıkırtılı Ses Geliyor Sebebi Nedir? [VİDEO'YU İZLEYİN!!]

inal15

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yağ seviyesi düşük. Ses lifterlerden geliyor. Tavsiyem aracın yağını değiştirmeniz. Doğru marka ve doğru numara bir yağ kullanın. İsterseniz bir miktar yağ ekleyin sesin kesildiğini göreceksiniz.

lyolcul

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Gm 10/40 kullanmış. Bu yanlış mı? Ben de aynı yağı kullanıyorum da ondan sordum.

harun43

Kayıtlı Kullanıcı
43-Kütahya
Siteyi ziyaret et
Yağ seviyesi düşük. Ses lifterlerden geliyor. Tavsiyem aracın yağını değiştirmeniz. Doğru marka ve doğru numara bir yağ kullanın. İsterseniz bir miktar yağ ekleyin sesin kesildiğini göreceksiniz.

Hocam haklısınız ama aracı ilk aldığımda yağ ve filtreleri yeni değişmişti. Zaten bakımları yapılmış halde aldım. O zamanda ses çıkıyordu ama bu kadar fazla değildi. Ben km'si yüksek motor yorgundur diye sesin çıkmasını normal karşılamıştım ama git gide artmaya başladı ve performans kayıplar oluştu. Tabi ki yağı değiştiricem Castrol veya Mobil kullanmayı düşünüyorum.

moarrriankato

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hirilti sesi katalizor iptalindendir sanirim,hiriltidan rahatsiz olmazsaniz boyle binin sorunu yok, ama rahatsizsaniz yenisi 750 tl .
Aracinizin Öyle motor isteyecek bir durumu yoktur , ben olsam motoru elletmem , yagini (daha bilindik markalar ile), suyunu filtrelerini , kayislarini degistirtip binerim. Ben motordan oyle cok bi ses duymadim, soguk motor sesi cikiyor o kadar.

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Benim katalizörün içi boş. İçini seramik dolduralım diyorlar o da 500-600 lira civarı. yenisi nerde 750 ?
Bende almayı düşünüyorum.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Bu aracın bu sesin iki nedeni var. Birinci subaplar ikinci ise kol. Umarım kol değildir. Kol olur ise işin suyu çıkar resmen.

harun43

Kayıtlı Kullanıcı
43-Kütahya
Siteyi ziyaret et
Bu aracın bu sesin iki nedeni var. Birinci subaplar ikinci ise kol. Umarım kol değildir. Kol olur ise işin suyu çıkar resmen.

Kol derken ne kolu ? ilk defa duyuyorum

peace27

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracı yüksek devirdeyken bu ses artıyorsa kesin bir cvp vermemekle birlikte %60 subap.Video ile net bir sonuca varmak biraz zor.

gopel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yaginiz azalmis, azalmasa da viskosite ve yogunlugunu kaybetmis yag degisimi ve filtre degisimi yaptiktan sonra seste azalma olacaktir.

Sent from my iPhone using Tapatalk

harun43

Kayıtlı Kullanıcı
43-Kütahya
Siteyi ziyaret et
Yaginiz azalmis, azalmasa da viskosite ve yogunlugunu kaybetmis yag degisimi ve filtre degisimi yaptiktan sonra seste azalma olacaktir.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Dün videoyu ustaya dinlettim. Tecrübesi çok çok iyi olmasa da ortalamanın üzerinde olan iyi bir ustadır. Hiç bir şey yapmadan önce yağını ve filtresini değiştir dedi ve Castrol magnatec kullan dedi. Bende sanayi ağzıyla abi dedim yağla ses gider mi bunlar subap sesine,itici sesine benziyor bana kalırsa sıkıntı burda dedim:D sen dediğimi yap Castrol magnatec kullan, senin kullandığın GM yağ kalitesiz olup çabuk yanar bir de 5500 km olmuş senin hemen değiştirmen lazım. Şimdi ben de yağını değiştiricem ama Mobil Castrol'den daha iyi bir yağ değil mi arkadaşlar yani niye Mobil'i değilde Castrol'ü tavsiye ettiki?