Motordan gelen ssss diye ses

y.alper

Kayıtlı Kullanıcı
58-Sivas
Siteyi ziyaret et
Arkadaslar 2009 astra h sedan z16xer motor aracim var. Motora onden bakinca motorun sag arkasindan ssss diye bi ses geliyo. Bulamadim nerden geldigini. Birde gaza basinca kesiliyo. Sanki performans hava filtresi varmis gibi. Lpg sistemindenmi dedim. Koku yok. Lpg yi kapatinca kesilmiyo yine geliyo. Sanki lastik hava kacirir gibi bi ses. Acaba neden olabilir.
Yardimlariniz icin simdiden tesekkurler...

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
O kısımları bir kontrol et. Ufak borular var. Ya yerinden çıkmıştır yada kırılmıştır.

y.alper

Kayıtlı Kullanıcı
58-Sivas
Siteyi ziyaret et
Hocam ben Kars ta yasiyorum. Burada adam gibi usta bulmak cok zor. O nedenle sormak isyedim foruma. T seklinde bir boru gorunuyor. Elleyip daha beter yapmaktan korktum acikcasi..

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam ben Kars ta yasiyorum. Burada adam gibi usta bulmak cok zor. O nedenle sormak isyedim foruma. T seklinde bir boru gorunuyor. Elleyip daha beter yapmaktan korktum acikcasi..

vakum hortumlarını (kurşun kalemgenişliğinde) kontrol edin bir yerinde delik falan vardır.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com

Elle gitsin ya bir b... olmaz... ;) dedim gibi ya çıkmıştır yada kırılmıştır o kadar dandik boru ki ne halt edeceği belli değil. Aynısı benim aracın başına da geldi. Ne kadar boru varsa hepsini komple bantla sardım.

kent36100

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Alper kardesim bende karda oturuyom erzurumda kardesler oto var seref uludag internetten telefonunu al gidecegin gunu soyle ustaya yada durumu anlat telefonda yardimci olur adam opelin herseyini biliyor tesekurler

y.alper

Kayıtlı Kullanıcı
58-Sivas
Siteyi ziyaret et
Alper kardesim bende karda oturuyom erzurumda kardesler oto var seref uludag internetten telefonunu al gidecegin gunu soyle ustaya yada durumu anlat telefonda yardimci olur adam opelin herseyini biliyor tesekurler
Cok saol hocam tesekkurler. Zaten Erzuruma gidebilsem bi servise gidecem ama gidemedik bi turlu. Ama dedigin ustaya da ugrarim.
Bu arada elimin yettigi yerleri kontrol ettim ama bulamadim. Motorun arka tarafindan geliyo. Stop ettigimde boyle lastik son havasini verirmis gibi duruyor. Acaba motorun sol tarafindaki kayistan gelebilirmi surtme sesi falan. Bide sunu farkettim bizim araclarda gaz teli yok. Bu nedenle gaza bastiginizda saniyeden daha az bi zaman kavrama suresi var. Bu sure bu sesle birlikte sanki biraz uzadi. Ama cekisinde gidisinde bisey farketmedim...

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cok saol hocam tesekkurler. Zaten Erzuruma gidebilsem bi servise gidecem ama gidemedik bi turlu. Ama dedigin ustaya da ugrarim.
Bu arada elimin yettigi yerleri kontrol ettim ama bulamadim. Motorun arka tarafindan geliyo. Stop ettigimde boyle lastik son havasini verirmis gibi duruyor. Acaba motorun sol tarafindaki kayistan gelebilirmi surtme sesi falan. Bide sunu farkettim bizim araclarda gaz teli yok. Bu nedenle gaza bastiginizda saniyeden daha az bi zaman kavrama suresi var. Bu sure bu sesle birlikte sanki biraz uzadi. Ama cekisinde gidisinde bisey farketmedim...

vakum kaçagı varsa ki bu tarif ettiğiniz ses ona benziyor gaz pedalının tepkisi uzayabilir. motora giren düzensiz bir hava bu soruna yol açar.

y.alper

Kayıtlı Kullanıcı
58-Sivas
Siteyi ziyaret et
Hocam peki bahsettiginiz olay kisa vadede sorun yaratirmi acaba? Bikac gune ancak servise gidebilirim. Bu sure zarfinda kullanmak motorda daha buyuk sorunlara yol acarmi acaba?

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam peki bahsettiginiz olay kisa vadede sorun yaratirmi acaba? Bikac gune ancak servise gidebilirim. Bu sure zarfinda kullanmak motorda daha buyuk sorunlara yol acarmi acaba?

herhangibir sorun açmaz bildiğim kadarıyla.