Motordan Gelen İlginç Ses

taha.caliskan59

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Hayırlı ramazanlar arkadaşlar..
2001 model Z14XE motor kodlu 1.4 Corsa C sahibiyim.Aracim 180.000 KMde LPGli.Yağ yakma,duman atma,su eksiltme,performans kaybı gibi sorunlar yok.Motorumda böyle bir ses var.Motoru sogukken ilk calistirdigimda 30 saniye kadar bu ses gelmiyor.Soguk çalıştırmadan 30 saniye sonra bu ses gelmeye başlıyor.Ustalara gösterdim,lifter diyen oldu,etek sesi,Subap sesi diyen oldu.Ses dışında bir zararı yok fakat ilerleyen vadede sıkıntı yaratır mı neden yapıyor onu merak ediyorum.Ses Aşağıda videoda link:

• Beğen
Tepkiler: onurblackcloud

taha.caliskan59

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Soğuk sıcak farketmiyor ses hep geliyor..Isınınca kesmiyor.Sadece soğuk calistirmada ilk 30 saniye gelmiyor ardından hep geliyor.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Soğuk sıcak farketmiyor ses hep geliyor..Isınınca kesmiyor.Sadece soğuk calistirmada ilk 30 saniye gelmiyor ardından hep geliyor.
Gaza bastımda ses artıyormu artıyorsa bir liqui moly yağ köy dene kesilmesi lazım yoksa mecbur kapak açılmalı daha çok zarar vermemesi için

taha.caliskan59

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Gaza bastımda ses artıyormu artıyorsa bir liqui moly yağ köy dene kesilmesi lazım yoksa mecbur kapak açılmalı daha çok zarar vermemesi için
Komple motor mu yoksa sadece üst kapak itecek vs mi ? Dediğin şey yağ katkısı mi ?

taha.caliskan59

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Gaza basınca ses belli devire kadar artıyor,sabit 1000 devir civariyken ses gelmiyor motor saat gibi çalışıyor sadece rolantide gelen bir ses

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et

taha.caliskan59

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Hayır yağ direk marka en iyisi ses kesebiliyor ya üst yatak üst yataklar alt yatanda alt yataklar o netlesir se üstad belli olur
Yatak sesi mi diyorsun

taha.caliskan59

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Her ikisindede bu parçalar komple değişir zaten açmışken
Şuan performans kaybı,yağ yakma duman atma olmadığı için motor yaptırmak istemiyorum,o zaman komple motor açılacaksa şuan yaptırmak gereksiz geldi.Ben itecek sesi sandığım için üst kapak conta rektefiyesi yaptirmayi düşünüyordum çünkü alırken ekspertiz bana üst kapakta lpgden dolayı ses var lifterdan geliyor sorun yapmaz ses dışında demişti ama bir kaç ustaya gidince etek sesi piston sesi diyince burda paylaşmak istedim açıkçası moralim bozuldu 😑

taha.caliskan59

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Her ikisindede bu parçalar komple değişir zaten açmışken
Bugün daha belirgin halini çektim alttan ve üstten bir şekilde

Moderatörün son düzenlenenleri: