Motordan gelen fısss sesi

frontera

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selamlar Aracım opel frontera A 1998 4x4 2.2i x22xe motor 5 kapı motoru çalıştırdığımda fıss diye bi ses gemeye başlıyor.stop ediyorum fısssssssssss deyip bitiyor sanki bi yerde hava sıkışmış bitiyor gibi egzozu komple söktürdüm egzoz da kaçak yok başka neresınde olabilir emme manifoldu yada egzoz manifoldu fısıltı yapar mı?

Faik 35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu olay benim aracimda da oldu ayni tarif ettiginiz sekilde sorunda suymus motorun en ustundeki siyah olan bölüm degisti hava aliyormus ordan hatta usta arac calisirken yag koyulan kapagi acti motor cok guclu bi sekilde hava cekmeye basladi ses kesildi kapatti tekrar ses gelmeye basladi belki sizede yardimci olur bu yazdiklarim

frontera

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu akşam deneyecegım kardeşim öyleyse ustanın yanına giderim yeni motor yaptırdık iyi para aldı hesap sorma vaktidir.

frontera

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
egr valfinin oldugu yerdeki hortum kaçırıyormuş motor sökülüp yapılacak el girmiyo 1 gününü alacakmış ustanın 50 liralık gaz 70 km gitti dedim direk suladı arkasını fıkır fıkır deyince anladık problem çözüldü sanırım.

brkhkn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
araç lpg li ise; diyafram kaçırıyor olabilir.

gaz kelebeğin kurum ve yağ bağlamış olabilir. balata spreyi ile bi temizlik yapman faydalı olur.

hidrolikten ses geliyor olabilir. sadece direksiyonu sonuna kadar sağa veya sola büktüğünde geliyorsa; sıkıntı yok demektir.

frontera

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
teşekkürler hocam sorun egr valfinin emme manifolduna giden kısmının contası kaçırıyormuş değiştirdik problem çözüldü sizden ricam bizim araca hangi o2 sensörü oluyor bosch marka bide universal oldugu için bağlantı şeması varsa ricadır.