motorda üfleme

mustafa038

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
a.s arkadaşlar ismim mustafa 92 a kasa vectram var motordan üfleme nrmalmi dir acama arbamı alalı 8 ay oldu motorcu usta bakırdım da motor yarımın birazdaha üstunde oldunu sylemişti % 70 filan demişti aldımda yag degiştirmiştim 4 litre yag aldı ve 3500 km yaptım yagna baktımda iki çizgi üstünde sizce her şey nomalmidir acaba bidaki yag deşimi 6500 km var sonuçta ilk arabam tenetdurde kalmayım diye yardımlarınızı bekliyorum şimdiden tşk :hıh:

mustafa038

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bune yaaa 38 kişi bakmış okumuta bi kişide cvp yazmamış eee okumanız varda yazmanız mı yok ? bu sitede yardımlaşma diye bişey yokmu allah aşkına ya bi sorum oldu cvp yazan yok

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Senin yazdıkların doğrultusunda, üfleme hakkında arkadaşların buradan görüş yazması sağlıklı olmaz. Her arabada belli teleranslarda üfleme olabilir. Üflemenin boyutu, rektefiyeye ihtiyaç olup olmadığı hakkında en doğru bilgileri tecrübeli ustalar verebilir. Bir tek ustaya göstermekle karar vermek bence yanlış bir uygulama. Usta motorun % 70 lerde olduğunu söylemiş. Bu ölçümü nasıl yaptı. Test mi etti, motorumu dinledi, dinamometreyemi bağladı. Motor dediğin kapalı bir kutu. Benim sana önerim; ilk araban olduğunu belirtmişsin. Bu nedenle arabana titiz davranman çok doğal. Her ustanın dediğini yapma, arabanı her ustayım diyene kurcalatma. Her kurcalama (tamir değil, kurcalamadan bahsediyorum) sana daha pahalıya mal olur. Çevrende iyi bir araştırma yap, araştırmaların doğrultusunda işinin ehli gerçek bir OPEL ustası bul. Hem paran cebinde kalır, hem de aracın uzun süre başına dert açmaz. Yağ seviyesi konusuna gelince; yağ değişimlerinden sonra aracın yağ seviyesini kendin ölç. Seviye durumunu ya bir yere yaz ya da hafızana. Daha sonraki ölçümlerde bu seviyeyi takip et. Her araba motor durumu ( yeni/eski) veya motor özelliğine bağlı olarak veya yağ markasına bağlı olarak bir miktar yağ eksiltebilir. Yağ değişiminden yağ değişimine kadar (opellerde genelde 7500 km) 0,5 lt yağ eksilmesi normaldir. Yağda bir diğer dikkat edilecek nokta sık sık yağ markası değiştirmemektir. Aracını iyi günlerde kullanman dileğimle.

mustafa038

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
savaş abi yardımların ve bilgilerin için çook tşk ederim saol arabamı alırken sanayi motor ustasına baktırmıştim usta yag cubuguna baktı pistonlarda kırıntı varmı diye bişey çıkmadı sonra arbayı calıştırmamı istedi motorun ustunde inçe bi siyah fortumu çıkarttı motorda üfleme var dedi ve motorun %70 oldunu ve idal oldunu syledi abi bende ister istemez sonradan tenetturde kaldım acaba servisemi baktırsaydm diye dinamometreye rektefiyeye filan hiç birşeye baglmadı abicim her şey için tşk ederim tkrar saglıcakla

Egehan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ßende bu üfleme olayını genelde Lpg ile bağlantılı olduğunu biliorum aracında Lpg var mı ¿