Motorda çözümlenemeyen ses sorunu

bekirs

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar arabam 1.5 ay yattı(Astra G CD). Sonrasında ilk marşa basışta çalıştı. şükür sorun yok dedim. ama motor ısınınca triger kayışının olduğu bölümden yani kaputu açınca sol taraftan, özellikle gaza basınca duyulan, bir sürtünme sesi (ben biraz dizel araçlardaki turbo sesine de benzetiyorum :) ) gelmeye başladı. Bir servise götürdüm şarzını ölçtü. 13.2 lerde çıktı. en az 14 olması gerekir bu dedi. sesi de ona bağladı şarz dinamosunun değişmesi gerekir dedi. 50 ile 200 ytl arası masraf olur dedi. şimdilik dursun dedim. Başka bir yere götürdüm orası da triger kayışının gergi ayarından olabileceğini söyledi bu ayarı 25 ytl'ye yaptırdım. o ses dikkatli dinleyince duyulmaya başladı çok azaldı. usta da bunun bir sorun olmadığını ordaki bilyelerden gelebileceğini söyledi. O ses bugün eski haline geldi yine. yani biraz arttı. Çözümü hakkında bilgisi olanlar yardımcı olurlarsa sevinirim. Acaba ilk servisin dedeği doğru mu şarz dinamosu yapar mı?

ofeza

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu ses tarifinizle V kayışının gergi rulmanın çıkardığına benziyor.Eğer öyle ise ister bu rulmanı orjinal olsun diye kütüğü ile birlikte ister sadece yan sanayi rulman ile çözebilirsiniz.Tabi ki V kayış rulmanı ise...

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sımdı senın ısın ustaya kalmıs ses sureklı gelıyorsa en azından dınamo kayısı cıkarılıp arac calısrılır ve ses kesıldımı dıye dınlenılır ses kesılmemısse sorun tırgr kayısı bolumunde aranır.

bekirs

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
teşekkür ederim cevaplayan arkadaşlara . şu anda biraz daha artmasını bekliyorum (artarsa).