Motor Yıkatma ve..........

aycan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar araç sanzıman kısmı düzeldi ama sorun su bnm aracım şanzıaman revizyon edildi ve zaten bir sıkınıt var.... peki su aldıktan sonra şase olduğu kesin ama neden motor veya şanzıman zırıltı yapıyor ve ayaklarımı kaşındıracak kadar bir vibrasyon yapıyor şuan herşey düzeldi ama sanki 2 metal biryere sürtüyor gibi ve araçta zaten çekiş düşük

şanzuman revize olduysa .saha neden zırıltı yapar..usta bunu çözmesi gerekirdi,,şanzuman yağında sorun olabilir yada bir yerlerde balans kaçıklığı var ama nerde

Al Paciona

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu motoru temizleme konusunda bende biraz kafa yordum ancak tazyikli su ve kimyasallarla bu işin doğru olmayacağına kanaat getirince başka yöntemleri değerlendirdim. Şu tür ürünler var, aslında ev için yapılmış ancak motorun üzerindeki her türlü kiri pisi yüksek buhar gücüyle akıtıp temizler bence. sonrada hafif nemli bezle elin ulaştığı yere kadar silmek yeterli olacaktır. Bu ürünün birtanesinin dün grupanyada kampanyası vardı 145 civarına düşmüştü. İlgilnen olursa diye link vereyim; http://www.topshop.com.tr/h2o_mop_x...&gkw=H2O mop&gclid=CJDG_Z2b6K0CFUG9zAodB0Mh7g http://www.arcelik.com.tr/ev-aletle...uharika.html?gclid=CNSNypyb6K0CFcFBzQodMiVJ4Q Ürünlerin benim için tek dezavantajı şarjlı çalışmıyor olması. yani aracın durduğu yerde prize ihtiyaç var.

nanotechmilas

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Daha Önce Açtığım konuyla bağlantılı olduğunu düşünüyorum arkadaşlar araç ivmelenmesi çok düşük ve yığılma oluyor hızlanma berbat sakin kullanımlarda araç 15 lt yakıo ki buda nerden baksak 45 lira ile gaz anca 100 km şehir içi ustalara göre şanzımanda hiçbişi yok ama ben tork konvektöründen şüpheleniyorum motor 4000 devirlerde bağırıyor aama araç çok yavaş hızlanıyr sanki bişi çekiyor arkasından gitmsin diye

bimmer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şu motorlara sıvı değdirmeyin. en güzel motor temizleme şekli wd40'dır. alın bi kutu sıkın bir yandan da kurulayın. oh mis...

nanotechmilas

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Valla Yarın Kompe Tüm soket ve girirşler kontrol edilecek zırlama ve çekiş düşük ve motor bağırıyor belki şanzıman pompasında sorun olabilir gibi geliyor ama yıkattıktan sonra sanzımanında saçmaladığı kesin sürekli gerekli gereksiz vites değiştirme gibi peki acaba çekiş düşüklüğü de tamamen elektronik olabilirmi

musti60

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende bi defa yıkattım motoru lpg beyni bozuldu,tamir ettirene kadar alnımızın derisi çatladı. galiba en iyisi yıkatmamak.

CHoCo_16

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar araç sanzıman kısmı düzeldi ama sorun su bnm aracım şanzıaman revizyon edildi ve zaten bir sıkınıt var.... peki su aldıktan sonra şase olduğu kesin ama neden motor veya şanzıman zırıltı yapıyor ve ayaklarımı kaşındıracak kadar bir vibrasyon yapıyor şuan herşey düzeldi ama sanki 2 metal biryere sürtüyor gibi ve araçta zaten çekiş düşük

bi kaç hafta önce aynı bende havalar düzeldi diye yıkattım motoru bende arıza ışıkları yanmamdı ancak araç çekişten düştü 3 bin devirden sonra kendini atan araç gitmiyordu ustaya gösterdim resimde işaret ettiğim yerde hava hortumu çıkmış ondan yapıyormuş hortumu yerine taktı araç eski haline geri döndü neden böyle olduğunu sordum sıcak su plastik hortumu gevşetmiş ağzını en ufak bir tazik te çıkmış hortum ve benzinide normalinden çok yakmaya başlamıştı. sende bi baktır istersen veya kendin bak hortuma çıkmış olabilir

Uploaded with ImageShack.us

Son düzenleme:

halitkoker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
buyuk ihtimalle ateslemeded bir sorun var.
Araclari yikattiktan sonra kapi kollari, aynalar, kapi menteseleri, bagaj mentesesi, bagaj kapisi kolu,motor kaputu kilidi,bagaj kapisi mentesesi,motor ,ozellikle elektrik ve elektronik aksamin oldugu yerler,farlar ve stoplar cok basincli olmayan hava komrosoruyle guzelce temizlenmeli.
Eger yikandiktan sonra arabada sudan kaynaklandigi tahmin edilen herhangi bir ariza yada sorun gorulurse derhal stop edip arabanin gerekirse aku kutup baslari sokulup,yukarda anlattigim yerler havayla temizlenip kurutulmali ve gunesli bir yerde biraz bekltilmeli faydali diye dusunuyorum
Eger bu islemler yapildiktan sonra ariza devam ediyorsa ve ariza motorda yada sanzumandaysa arac kullanildikca ariza buyuye bilir.Derhal servise basvurmak gerek

opelsahibi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben motoru balata spreyı, sonax motor temızleme sıvısı, plastık parlatıcı süt, diş fırçası ve bez ile temizliyorum hatta bi resim çeker eklerim

kesinlikle suyla yıkatmam çünkü dediğim gibi bana 500 liraya mal oldu :)

bide opel servisinden bi adam demişti ne derece doğru bilemem, kabloları korumak için dışlarındakı tırtıklı boruların ıcıne su kaçarsa oradan ilerleyip beyine kadar su gidebilirmiş

Son düzenleme: