motor yıkama

ahmet28

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracı aldım alalı motoru bir şey olur diye yıkamıyordum bu gün bir sonax tarzı bir yıkamacıya gittim sordum 30 tl dedi yıkattım arkadaş sadece sigortaların üstünü kapattı ondan sonra kimyasal sıcak su köpük tanzikli su allah ne verdiyse bastı yıkadı ondan sonra havayla 2 pıs pıs devam dedi bileydim o kablolara sensörlere bişey olmayacağiını bende yıkardım öyle olan 30 tl ye oldu yıkama sonrası motor mis bi sıkıntı yok yıkamak isteyip cesaret edemeyenlere duyrulur

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Motor yıkanmasına karşıyım ama kendi çabamız ile kısmı temizlikler yapıla bilir. Ama su işi bana göre sakat.

senih&asaf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende o korkudan dolayı yıkatamıyorum hatta yıkamacıda risk almak istemiyo çünki elektrik tesisatı çok para. size helal olsun iyi cesaret yıkatmışsınız güle güle binin arabanıza.

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben corsanın motorunu evde basınçlı araba yıkama makinasıyla yıkadım ama öyle böyle yıkamadım :D sonax halt etmiş :D sigorta kutusunu kapattım beynin orayı muhavaza altına aldım. önce köpükledim sonra yıkadım. tertemiz oldu :)
benzinli olunca tırsıyorum işte. bobine su falan kaçarsa yaydın. ama yazın 35 40 derece sıcaklıkta çekip güneşe motorda soğuk olacak beyin vs poşetleyip yıkama düşüncem var :D halı bile 1 gün sürmeden kuruyor birşey olmaz herhalde :D

ahmet28

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla ben kullanım lavuzunda yıkayın diyordu onu referans aldım garanti olsun diyede yıkamacıya yıkattım

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
corsa 1.7 olmadığı sürece denize daldır arabayı hava filtresine şnorkel yap sana çalışsın suyun altında ama 1.7 yanında başka arabanın motorunu yıkada gör :D:D

bende yıkıyorum ama burnumdan geliyor...

yıkanacak motor var,yıkanmayacak motor var...

mustaferbil

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Motoru direk yıkama yerine hava tabancasi ile tozu attirdiktan sonra spreyler var onlarla temizleyince de baya is görüyor. En azından riski yok su gibi.. benim gibiler icin ideal temizlik.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Bende eğer ki motor kirli yağ pislik varsa temizlemek için en güzel yöntem balata spreyi... eline güzel de bir boya fırçası alacaksın mis gibi zaman ayırarak temizleyeceksin su ile temizlemek gerçekten çok ama çok büyük risk bana göre... sadece motor temiz görünsün diye şahsen ben bu riske girmem giremem...

yigitekimdemir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.tamindir.com
Havalar ısınsın ben de temizleyeceğim ama motor temizleyici sprey ve 3-5 tane bez aldıktan sonra tek tek elimle sileceğim her parçasını. Su tutmaya gelmez öyle benzinli motora :)

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Havalar ısınsın ben de temizleyeceğim ama motor temizleyici sprey ve 3-5 tane bez aldıktan sonra tek tek elimle sileceğim her parçasını. Su tutmaya gelmez öyle benzinli motora :)

Tavsiye edeceğin ürün var mı? HB sitesinden... ben oranın dışından netten alış veriş yapmayı pek sevmiyorum.