Motor yıkama (Basınçsız)

bimmer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben motor temizliğimi hep kendim yaparım. piyasada satılan w-40 balata temizleyici mi artık neyse onlardan al 1-2 kutu. bi de temiz bez, w-40ı sık sonra üzerini sil motorun. cillop gibi kalır :D

kibritçi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Makina üzerindeki yağ kir mazotla silinirse tamamen çıkar makina temizlikleri mazotla yapılır dedemin zamaınından beri...
mazotla temızlık yapılmaz ama ekstra kır tutması saglanabılır cok ınce yag gerekırse sılah vs gıbı aletler ıcın passokucu gıbı kullanabılırsın korozyondan korur sadece okadar motora surdugunuz yer yagın verdıgı etkıyle parlıyacakyır fakat kullanım dolayısıyla eskısınden kat kat daha fazla toz tutar

halilertekin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
tr.netlog.com
aracı lifte kaldırıp alttan yıkıyorlar(isteğe bağlı olarak muhafazayı da çıkartılabilir)..benim aracı yıkattım yağ kaçağı tesbiti için baya temizledi el girmeyen yerleri..üstünüde ben nemli ben hallettim..malum yaz ayları 15 günde tekrar tozlandı:)

bugraGT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
opelim net arama butonuna motor temizlik yazdım

işte sonuclardan size direk cevabı

http://www.opelim.net/forums/showthread.php?t=63436&highlight=motor+temizlik

wd40 plastik için iyi bişey değil sadece pas temizligi için kullan.

elektrik soketlerinden korkma özel spreyi var konuyu tamamen inceleyn

en son adımdaki motor cilası plastik içinde kullanılabiliyor ama benim tavsiyem onun yerine auto glym vrc kullanın.

sonax motor cilası plastik yüzeyi sarımsı bir katmanla kaplıyor :s

Son düzenleme:

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
allah rahmet eylesin.benim dede de mazotla yıkardı motoru.

1977 1210 Ford Cargosu Vardı...

Gökay yıkanan veya temizlenen yer araç motoru, torna tezgahı değil :kop:. Mazotun içinde yağ vardır, dolayısı ile mazot sürülen yer daha çabuk toz toplar+motor ısındıkca da aracın içine mis gibi yanık kokusu ve duman girmeye başlar :).

Kamyonun markasını sonradan gördüm. Ford Cargo'lar zaten her daim mazot kokar :), motor da döşemenin altında olduğu için araç hızlandıkca duman arkaya doğru yol alır.

Son düzenleme:

yalçın

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
beyler bnm bi arkadaşım buharla yıkama açmıştı ilk açanlardan ve buharla motorda yıkıyor mükemmelde oluyor tavsiye ederim sizlere
en iyi yönüde buhar su sıkmak gibi diil makıne zararda görmüyor ıslanmıyorda aynı kuru temizlemeyi düşünün 100 derece buhar ne yağ kir pas varsa söküp atıyor
bilginize

.:Rivendell:.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben bakımda ustadan rica ettim 3/2 benzin 3/1 mazot karıştırıp(1lt kadar) motora sıktık.Benzin yağı kiri söktü.Mazot plastikleri ev hortumları besleyip parlattı ;) ;)

Valla canavar gibi de oldu,bezle de fazlalıkları sildim çok iyi oldu. :good:

Mel-a-ku

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
önce mazot ılık su karışımı sıktırın. sonra yalcın abinin dediği gibi buharlı yıkamaya verin. pırıl pırıl çıkar. mazot tan da eser kalmaz.

kibritçi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben bakımda ustadan rica ettim 3/2 benzin 3/1 mazot karıştırıp(1lt kadar) motora sıktık.Benzin yağı kiri söktü.Mazot plastikleri ev hortumları besleyip parlattı ;) ;)

Valla canavar gibi de oldu,bezle de fazlalıkları sildim çok iyi oldu. :good:
ben bunada ıstıraz adıcem cok sıvrıldın dıyeceksınız plastık petro kımya urunu bılıyorum ama mazot plastıgı beslemez curumesını hızlandırır