motor yatak sarma hikayesi

patates

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sa hayırlı günler bi arkadaşıma ait opel astra g var aynı araç bende de var sorun şu ki arkadaşın aracının motoru biraz sesli çalışıyor ve son zamanlarda su eksiltiyor bu durumdan dolayı motor ustasına gittiğimizde motorun yatak sardığını söyledi ben de arkadaşımda pek anlamıyoruz da bu arada benim anlamadığım
1 yatak sarsa arkadaş hala kullanıyor işe gidip geliyor hareket edermi araç
2 araç eskisi gibi performanslı yakıtı gayet iyi duman vs herhangi bir problem hiç yok bu olayı nasıl çözebiliriz işin içinden çıkamadık

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Yatak saran araç kitler piston filan yatak içinde şişer kalır öyle bir şey yok yani yatak sarmış arabanın çalışması gibi.

patates

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yatak saran araç kitler piston filan yatak içinde şişer kalır öyle bir şey yok yani yatak sarmış arabanın çalışması gibi.

Abi şimdi yanlış bilgide vermeyeyim de usta yatak sesi var yatak sarmış dedi tıkır tıkır ses geliyor onun içinde yağı az dedi abi valla anlamadim gitti ya güven olmuyor ki işte sıkıntı lı durumlar

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Yağ azalması durumun da ses yapar yatak vuran araç ise belli bir devirde dikiş makinesi gibi ses yapar işte o ses gelmeye başladı işe aracın kesin tamir edilmesi gerek ya değilse araç kol çıkarır ve yatak filan bırakmaz darma dağın olur.

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Motorun çalışmaz hale gelip kitlenmesi zaten son noktadır. Şu anda motor yatağını çizmek ve acı sona doğru gitmekle meşgul olabilir.
Ancak her gürültülü çalışmaya yatak sarıyor da denemez.

Başka usta, servis yok mu? Dağın başında yaşamıyor hoş arkadaş. En az 2-3 başka iyi motor ustasına daha göstersin.