Motor Yardim..

113

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşım bence motoru açtırmadan önce silindirlerin kopresörünü ölçtür derim en azından sana yardımcı olabilir. Acı bir tecrübyle bu olay sabit. Aracım senin anlattığın gibiydi aynı işlemler yapıldı en son geçen hafta motor açıldı ve 1. silindir egzoz sibabının yandığını dördük. Maliyeti 1000 ytl Böyle olunca insan rabadan da baya soğuyor.

UCUR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşım bence motoru açtırmadan önce silindirlerin kopresörünü ölçtür derim en azından sana yardımcı olabilir. Acı bir tecrübyle bu olay sabit. Aracım senin anlattığın gibiydi aynı işlemler yapıldı en son geçen hafta motor açıldı ve 1. silindir egzoz sibabının yandığını dördük. Maliyeti 1000 ytl Böyle olunca insan rabadan da baya soğuyor.

kompresyonu ölcturdum iyı cıktı arkadasım.buyuk ıhtımal tırıgerle alakalı bakalım hayırlısı.baska servıs bu işi çözer gıbıme gelıyor

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ne zaman yaptırıcaksın?neticeyi de bildir burdan merakta kaldım ben

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aman ayar işi olsun ya parça falan olursa çok masraflı oluyo

Seyf

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tamircilik/sanatkârlık

Ne servisler var, yaa Allah Allah.. Kayışı takmaktan aciz ol. Bir de 1500 YTL ye temizlik haa..
Ben daha önce de ilgili bazı başlıklar altında yazmıştım. Tamircilik artık ölmüştür. Artık servisçiler (bakım, temizlik, yağ değişimi vb. / işyeri anlamındaki servisi kastedmiyorum) türedi. Bunlar başka iş yapmak istemiyor. Zaten düzgün de yapamıyor. Hep bakım olsun, 7500 km'de yağ değişsin, her seferinde polen filtresi değişsin, karter tapası değişsin, böylece 50-100 ytl lik (yağın markasına/özelliğine göre değişir) gerekli yağ değişimi, ilave ıvır-zıvırlarla, bir de komple bakımla (o neyse) 280-350 ytl ye çıksın ki yekün tutsun. Çünkü bu işlemler hem ciddi anlamda kafanızın çalışmasını gerektirmiyor hem de kolay kazanç sağlıyor. O zaman komple bakıma gitmeyin, yağ değişecek se yağ değiştirin. yağın, filtrenin fiyatı belli. Zaten komple bakım da cam suyu vb. falan. Hakikaten komple bakılsa ne âlâ. Zaten bakılsa bunların neler olduğunu biz de öğreniriz. Selamlarımla..

iceboy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
rölanti motoruna bi baktırsan belki sorun orda olabilir.