Motor Yaği Katkisi

• Konuyu başlatan mdellal
  • Başlangıç tarihi
M

mdellal

Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar benim sorum şu olacak :
Bugün sanayide bi yerden 10 ytl ye motor yağı katkısı aldım(Duble Up-Lpg li araçlar için) Yine de bi ustama danışayım diye düşünerek servise gittim.Ama şaşırıp kaldım.Çünkü bu yağı kullanmamı,yarın öbür gün motora yatak sardırabileceğini ve bugüne kadar hiç bi araca uygulamadıklarını söyledi. :eek:
Bu ürünleri kullanan veya bu konuda bilgisi olanların fikirlerini paylaşmalarını rica ediyorum ...

torsion

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence double up vs kullanmayalım çunku orjinal yagı bozuyor. dupont vs teflon kaplayıcıları onerırım bızım tuplu vectrada kullandık hararet yarıya indi

M

mdellal

Bilgi Girilmemiş
Benim hararet sorunum olmadı çok şükür bugüne kadar ama dediğin ürünü Manisa da bulma imkanım yok zaten ... :(

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
genelde kullandııgımız motor yaglarının bazılarında yazar bu yaga hıcbır katkı maddesı eklemeyınız diye

zafzaf00

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
torsion' Alıntı:
bence double up vs kullanmayalım çunku orjinal yagı bozuyor. dupont vs teflon kaplayıcıları onerırım bızım tuplu vectrada kullandık hararet yarıya indi

peki bu double up lar nasıl bukadar reklam verebiliyorlar...
bu ozaman sahtekarlık değilmi????
insanın aklı karışıyor...

BY_Corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Motor ve motor yağı üreticileri, bu tarz katkı maddelerini kesinlikle tavsiye etmiyorlar.Zararı, yararından daha çok oluyormuş

M

mdellal

Bilgi Girilmemiş
zafzaf00' Alıntı:
peki bu double up lar nasıl bukadar reklam verebiliyorlar...
bu ozaman sahtekarlık değilmi????
insanın aklı karışıyor...
+ 47893 :good:

imagoodman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bela bısı o katkılar:banned: hem gerek yok sımdıkı arabaların motorları gıcır gıcır parcalar arasında bosluk yokkı katkıya gerek olsun.yagın yapısını degıstırıyor.hıc gerek yok

torsion

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet gerek yok gibi kullanınca da çok kalitelisi lazım katıkların bazıları mubarek zeytınyagı gibi

erdoğan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
duyduğum kadar bu katkılar motordaki metal parçaların yüzeyine yapışıyorlar bu da aşırı soğuklarda arabanın ilk çalışmasını zorluyor yada yatak sardırıyor ama sıcak yerlerde bi zararını duymadım