Motor yağı ile birlikte katkı malzemeleri kullanmak doğru mu?

muratenes

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar bu yazımı dikkate almayın lütfen iş yoğunluğundan başka bir foruma yazmam gerekeni buraya yazmışım okuyan herkesten özür dilerim, özellikle Mehmet arkadaşımdan..

lastermann

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çok elzem birşey olsaydı motor yağı üreticileri hazır karıştırılmış halde satarlardı diye düşünüyorum bunu yağlarının içerisinde, ayrıca bir motor ustası da bana bu borlu zımbırtılardan kullanan araçların motorlarını açtığında sekmanların arasına bu şeyin yapıştığını gördüğünü söylşemişti, gerçekten yararlı birşey olsaydı otomobil üreticileri de bunu tavsiye ederlerdi diye düşünüyorum ben, niye bir tane marka bile çıkıp, kullanın tavsiye ediyoruz biz demiyor sizce?

sertancay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben kullanmıştım 1.0 corsamda motor sesi filan iyice kesilmişti...yağ üreticileri benzin olduğu sürece türevlerinden faydalanacaktır...bor gerçekten süper bir mineral tavsiyem motorsilkli denedikten sonra bir fikir yürütmeniz...(şahsen kendim kullandığım için bu şekilde söylüyorum kullanmadan bilemezsiniz)...ne satıcıyım nede markayla yakından uzaktan ilgim var... sadece kullanıcıyım :)

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
uzun süre araştırdım ve konulmaması gerektiğini anladım şoyleki motor epey eskiyse ve artık bişey beklenmiyorsa o motora konulabilir aslında ama normal bir motora 100-200 bin km arası bir motora konulursa en azından üst kapak açıldığında bile sübaplarla ilgili işlem yapılacak diyelim yapışan bu katkılar rektefiyecileri bile çok uğraştırıyor ve düzgün bir motor yapımı olmayacağına inanıyorum tabi yinede takdir sizin

deluxe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kullanma kılavuzunda da yazıyor kullanmayın diye (opel)

kullanma klavuzuna göre hareket etmeye kalkacak olursak oradada yağ değişimi 15 bin km yazmış Ama en iyi yağ bile 9 bin den sonra çamur kıvamına geliyor bunu biliyomusunuz?

servis kitapçığı kullanma klavuzu herşeyi abartır onların işi müşteri çekmektir. Zaten öylede oluyor