Motor titremesi 1.4 Twinport

SemihUlku

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İyi günler;
Aracımın arka amartisör sol rot mili ve motor alt kulağı takozunu değiştirdim,araçta takoz değişiminden önce tireme yok iken şuan kalkarken ve rolantide zangır zangır titriyor ustaya götürdüm normal dedi baska ustaya gittim rolantin 1000 devrin altında yükselmesi gerekiyor dedi,artık ön kaput bi yerle temasa gecip ses yapıyor kalkısta. neden olabilir bu titreme yan sanayi kulaktan mı rolantiden mi ?

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Rolantinin 800 devirlerde çalıştığını bilmeyen ustaya bir daha ugramayin sizin için en hayırlısı olur. Bizim araçlar motor sogukken 1000-1100 devirde çalışır sonra 800. Devirlere iner ve sabit kalır.
Motor kulağı degistiyse orijinal takmaniz gerekirdi. yansanayi takozlar titreme yapar. daha once benimde motor kulagi sorunum olmuştu. Yan sanayi almak istedm ama ustam ısrarla aldırmadı. Sonra forumdan da okuduğuma göre yan sanayinin titreme yaptığını öğrendim.

SemihUlku

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet sordum bugün ustama oda aynı sekilde yan sanayi kulaktan dedi,ışıklarda beklerken direksiyona gelen titreme rahatsız edici yakın zamanda orjinaliyle değiştireceğim. Rolanti muhabbetini yapanda çırakmış ustam yeni almış işe yeni öğrendim.

brkhkn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bir kaç ucuz fiyata çözüm önerisi;

direkt motor kulağına şartlanma kardeş.

- lpg ayarlarına baktır kesin. diyafram sıkıştırıyordur, enjektörler tıkanmıştır.
- gaz kelebeğin tıkalıdır. balata spreyiyle temizlemen gerekebilir.

ve araba kalkarken titriyor, ilerlerken bağırıyor ama gitmiyorsa

- baskı balatan bitmişte olabilir.