Motor suyu ikazı

A.kıstavul

Kayıtlı Kullanıcı
10-Balıkesir
Siteyi ziyaret et
Ekran da motor suyu ikazı veriyor baktığımda şu seviyesi bir parmak aşağıda gösteriyor
Motoru soğutup yaklaşık bir saat sonra şu bidon kapağını açtığımda fokurdayıp şu seviyesi normal seviyeye geliyor ekrandaki ikazı kalkıyor ne yapmam gerekiyor
Bilgisi olan varsa sevinirim iyi aksamlar

cenk artem

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
soğutma sisteminde hava veya radyatör içinde tıkanıklık varsa bu tür suyun eksilip geri seviyesine gelmesi genelde yaşanan bir şey. benim başıma geldiğinde su soğukken çok az ekleme yapıp ısındığında uyarıyı kesebilmiştim.

İlkerhg

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Ekran da motor suyu ikazı veriyor baktığımda şu seviyesi bir parmak aşağıda gösteriyor
Motoru soğutup yaklaşık bir saat sonra şu bidon kapağını açtığımda fokurdayıp şu seviyesi normal seviyeye geliyor ekrandaki ikazı kalkıyor ne yapmam gerekiyor
Bilgisi olan varsa sevinirim iyi aksamlar
Hocam klasik astra h genleşme tankı daha doğrusu sensör sorunu. Forumda çokça konuşuldu youtube opel astra h genleşme kabı temizliği yazın envai çeşit video var. eliniz yatkınsa söküp temizleyin şamandıranın mekaniği yağdan pislikten tıkanıp aşağıda takılı kalıyor . aşağıya link koyuyorum ona göre işlem yapabilirsiniz.

CHTZDN

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
SENSÖRDEN KAYNAKLI ARAC SİCAKKEN KAPAGİ ACTİGİNDA YUKARİ CİKMASİ BASİNCTAN NORMALDİR SİSTEMDE HAVA MEVCUTMU KONTROL EDİLMESİ GEREK SENSÖRLER ZAMANLA YİPRANİP BEYNE SİNYAL İLETMİYOR İKAZ VERİYOR KOLAY GELSİN