Motor sogukken ilk çalıştırmada gelen ses

Bonexxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cvp: Motor sogukken ilk çalıştırmada gelen ses

Mobil gibi bir yağdan sıkıntı çıkması bana olası gelmedi, yağdandır diyen ustalar nasıl usta o ilginç !

ikonik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

o ses bende e mevcut..du. genelde aracı tek tıkta yani marşa basılı tutmadan çalıştırdığımda ve genelde günün ilk marşında ses geliyordu fakat 2 gündür gelmiyor desem yanlış olmaz. artık tek harekette değlde marşa 1 sn. kadar basılı tutunca yani bir çoğumuzunki gibi marş yapınca gelmemeye başladı bilmiyorum tabi acaba ondanmı yoksa neden kesildi ama aracımın garantisi devam ediyorken bir servise yine gösterteceğim

sahincem20001

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ikonik' Alıntı:
o ses bende e mevcut..du. genelde aracı tek tıkta yani marşa basılı tutmadan çalıştırdığımda ve genelde günün ilk marşında ses geliyordu fakat 2 gündür gelmiyor desem yanlış olmaz. artık tek harekette değlde marşa 1 sn. kadar basılı tutunca yani bir çoğumuzunki gibi marş yapınca gelmemeye başladı bilmiyorum tabi acaba ondanmı yoksa neden kesildi ama aracımın garantisi devam ediyorken bir servise yine gösterteceğim

hocam mutlaka göster normal bir davranış degil bende ilk önce motor arıza ışığı yaktı P0014 hata kodunu verdi. Bunlara baksınlar garanti devam ederken çıksın aradan

ikonik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sahincem2000' Alıntı:
ikonik' Alıntı:

hocam mutlaka göster normal bir davranış degil bende ilk önce motor arıza ışığı yaktı P0014 hata kodunu verdi. Bunlara baksınlar garanti devam ederken çıksın aradan

şimdi korkuttun beni pazartesi bi uğrayım en iyisi. teşekkürler

sahincem20001

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaşlar aynı hata bugun sabah yeniden tekrar etti. Sabah ilk çalıştırmada yine o ses geldi 30 dk sonra arıza ışığı yandı ( obd2 ile bakıyorum yine p0014 hata kodu verdi ) aracı tekrar servise verdim. Bakalım ne çıkacak çok canımı sıktı bu olay hayırlısı ile bir çözseydik şu sorunu...

utenmen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arabanın yaş ve km kaçta. Acaba trigerde bi sıkıntı olabilirmi diye aklıma geliyor. Sente ayarı bizim araçlarda değişken güç isteğine göre zaman ayarlıyor diye biliyorum. Triger ve gergiyede bi baktırın.

sahincem20001

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

araç 2013 astra j sedan otomatik model 1.6 115 hp. 40 bin km de. Bakalım servise bıraktık pazartesi ararlar sanırım...

Bonexxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Geçmiş olsun problem umarım kısa sürede garantiden çözülür

sahincem20001

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bonexxx' Alıntı:
Geçmiş olsun problem umarım kısa sürede garantiden çözülür

hocam aracın garantisi bitti malesef cebimizden ödüyoruz. Aracı garantide olan arkadaşlar hemen göstermeli bu ses var ise...

sahincem20001

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaşlar sorun hala devam ediyor....4 5 ustaya götürdüm hepsi farklı farklı şeyle söylüyor.. nasıl bir işe düştüm anlamadım...yardımlarınızı ve yorumlarınızı bekliyorum