Motor sesi - videolu

Khufu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar triger değişiminden önce böyle bir sorun yaşamıyordum. Aracı ilk çalıştırdımda benzinde iken dizel gibi çalışıyor. Ayrıca motor ısınana kadar deli gibi sallanıyor. Çalıştırdıktan hemen sonra D 'ye alıp hareket ettiğimde sallantı iyice artıyor ve çoğu zaman stop ediyor. Bu nedenle LPG'ye geçene kadar beklemek zorunda kalıyorum. Üst kapak hariç aracın heryerine bakıldı (triger dahil) ama sorun bulunamadı. Malum üst kapak açıldımı baya bir masraf çıkacak. Aşağıda video linki mevcut sorunun çözümü için önerilerinizi bekliyorum.

http://www.youtube.com/watch?v=QZi0XQ1avGQ

gokalp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sente ayarı düzgün yapılmamış olabilir gaz verince nasıl davranıyor araç bobindende olabilir bu sallantı.

Khufu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gaza basınca devir normal artıyor ama hızlanması çekişi iyi değil. sente ayarına baktırdım problem görünmüyor.

gokalp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yağ seviyesini kontrol edin yağ pompasının sağlıklı çalıştığından emin olun sübap iticilerin içi yağ almıyor büyük ihtimalle diesel gibi çalışması ondan olur. normalde görmeden karar vermek zor.

2011311104817_image_673_big.jpg

istasyon28

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim araçtada sorun var, gaza basınca ses artıyorsa özellikle 1-2-3 viteste,kesin piston segman kurum bağlaması vuruntu yapıyor.. yada subablardan kaynaklı olabilir.. motor açılıp bakılması lazım.

fourtyseven

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çok kötü bir ses ve ya vuruntu yok gibi yada kayıttan pek anlaşılmıyor ancak hafif bir kasnak sesi var sanki bilye sesi veya triger degısımınde kapak tam oturtulamamısta olabılır surtme vs. V kayısı cıkarıp kasnaklarda sorun varmı kontrol edilebilir.Zaten kasnakların birinde sıkıntı varsa klımanın devreye gırmesı gıbı bır durum dusunun motora ek bır yuk bindirir motoru sersemletir.
Bir şey daha emin olmamakla birlikte trigerin değişiminde belli bir konumu var hatta triger diş atmasıyla aracın düzeni gene bozulur derler...Yani triger kayışı gelişi güzel takılmıyor işaretine göre denk gelmesi gerekiyor dişliye buna göre piston subap vs konumlarını belirliyor aceba onarımı yapan usta buna dikkat etti mi?

Son düzenleme:

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bence sen yine senteye baktır bence sente ayarında hatta yan sanayi trigeri ise buda yarım diş fark atıyorsa yeter..birde kamşaft sensoru hafif oynatıldı ise buda yapar

Khufu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bence sen yine senteye baktır bence sente ayarında hatta yan sanayi trigeri ise buda yarım diş fark atıyorsa yeter..birde kamşaft sensoru hafif oynatıldı ise buda yapar

kamşaft sensörü tam olarak nerede elinizde resim veya çizim varmı?

eguzen

Kayıtlı Kullanıcı
10-Balıkesir
Siteyi ziyaret et
%100 sente adam akıllı bir opel ustası bulup yaptırmalısınız ama