motor kısmındaki kavrulmuş elekrik tesisati

ender

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba Arkadaşlar,
Benim arabanında kablo tertibatını yenilemek istiyorum.Araba şu anda motoru inmiş vaziyette yeni kablo takımına 1.500.-TL dedi ustam.Malum çok para .Sanırım şu anda motor rektifiye edilirken bu kablo takımını alıp evde yapabilirim.(elektrikçiyim)bana tavsiye edeceğiniz ekipman nelerdir.Kaç mm yanmaz silikon kablo alayım.Kabloları sarmak için ne kullanayım.Soket uçlarını lehimlersem olurmu?
Lütfen bilgilerinize ihtiyacım var paylaşırsanız sevinirim.
Hepinize hayırlı sürüşler dilerim.

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Silikon kablo tercih etmen çok iyi hatta işi ilerletip, Yangına dayananıklı Fe180 E90 kablo da alabilirsin. Kalaylı bakır olsun. Örgü olarak esnek çok telli fakat çap konusunu originale uyarsanız daha iyi olur.

ramazan_suer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar vectraların herkes elektrik tesisatından şikayetçi.sıcaklığın yüksek olmasından dolayı kablolar kemik gibi oluyor bu kabloların dış izolesi için ne yapmalıyız.birde vectraların elektrik akım planı yani elektrik şeması elinde olan varmı.hangi renk kablo nereye gidiyor diye baksak olurmu.buraya yüklerse çok faydalı olur

fourtyseven

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
en guzelı acık kablo olan kısımları komple sıyah bez bantlar var sarmak cok saglam oluyor

ksk

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
bu konuyla alakalı olabileceğini düşündüğüm bir olayı anlatmak isterim.

arabaya ilk tüpü polaris lpg de taktırdım. (zavoli)
tüpü takmadan önce adamın dediği şey şu....
abi senin arabanın bazı modellerinin elektrik tesisatındaki kablolar elledikçe dökülüyor. eğer bu tesisat sendede varsa biz arabana lpg takamayız dediler. kontrolde sağlam olduğunu söyledi ve lpg kiti takıldı..
opelin belli yıl ve modeller için tedarik ettiği kablo tesisatı çok kalitesizmiş bu sorunlar meydana geliyormuş..

Son düzenleme:

omercml

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kendi kafana göre kablo alıp değiştiremezsin ekleye mezsin ve lehimle birleştiremezsin.
çünkü her hatta ve sensöre ve beyne giden kablonun ayrı bir özelliği ve iletkenliği var farklı ve içinden çıkılamaz bir yapısı var işin içinde olmayan birisi için çok zor ve farklı arızalara hatta kısadevreler yol açabilirsin.
Bence hiç uğraşma komple yenisini alıp taktır veya yurt dışından gelen export tüm soket ve geçmeleri gm kablo kesitleri ve incelik geçirgenlikleri orjinal olan tesisatlar var fiyatı 900 tl civarı...