motor iç temizligi

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet arkadaslar Conti ücüncü generation triger kayisi cikmis 300000km garanti veriyor..
su anlarda bmw ve mercedesi ikna yollarini deniyormus..yani trigere .....
hani yukarida saka gecen arkadaslarin bir 100000km fazlasi :D
celik tel takviyeli

cebrail

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadas fabrıkanın ilk taktıgı orjınal tırgerler ınanın 2 defa basıma geldı 2008 astradan once megane 2 vardı 92 bınde degısmıstık hala orjınaldı soktugunde ustanın sımdı aldgım astrada aynısı 94 bınde degıstık orjınaller bana gore gıdıyor tecrubelerle sabıt yag degısımıne gelınce hangı yag olursa olsun 5 bınde degısmek bence en uygunu..

FTH

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yag degısımıne gelınce hangı yag olursa olsun 5 bınde degısmek bence en uygunu..

Hangi yağ olursa olsun 5.000 km değiştirmek mi! :eek: 5 binde değişicek yağ acık satılan veya kalitesiz yağlardır anca, onun haricinden kalitesi belli yağlarda 5 bin km çok erken bence..
Ben, bir önceki bakımda aracıma castrol edge koymuştum. 13-14.000 km mi neydi bakıma soktuğumda aracı, yağ değişiminde usta yağın hala, iyi ve temiz olduğunu söylemişti. Evet belki devam etsem o yağ ile bir 5 bin daha gidilebilirdi. Şimdi mobil1 deniyorum. 15 binde değiştircem bakalım bu nasıl..!

zafzaf00

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
25000 de yağ mı değişir ustam trigeri 200000 de mi değişiyorsun?
tamamen haklısın

banim c3 ün triger değişimine servis 180000 km veya 10 yıl diyor... :)

ayrıca motor temizliği için sıcak havada güneşin altında motor üst kapağını ve aşağıdan karter tapasını açıp yukardan kartere doğru basınçlı su deterjan mazot vs ile yıkasak sonrada kurumaya bıraksak basınçlı hava ilede desteklesek olmazmı... çok ciddiyim...

Son düzenleme:

kurt.ibrahim

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Çok ciddiyim diyorsun...! gerçektende ciddimisin demekten kendimi alamadım. İşin içine su girince sonuç sıfırın altından dahada altına düşer.:confused: Uygun olan aşağıda açıklanmış.

.
semia´isimli üyeden Alıntı
Dogru würth de iyi marka,liqiu moly bulabilirsen o da iyi ...;)

kurt.ibrahim

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Yeninesil motorlar'da ve yağlarda 30.000 de değişim uygunluğu onaylanmış, Sene tamamlanınca 30.000 i beknemiyeceğinede açıklık getirilmiş. Örneğin benim senede toplam yaptığım 10ila 12.000 km.,
Seneyi göz önüne almayıp otuz bini beklersem Yandı keten helvam olur.;)

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Tekrar tesekkurler link icin ben burayi okumustum ama vermek aklima gelmedi :D, yaw opel zaten bunu diyor, castrol bunu diyor ama anlamiyorum ustalar neden 10000 diyor cok para kazanmak icin diyorlar her halde :D
Malüm bizler millet olarak okumayı fazla sevmeyiz, o nedenle başkalarının söyledikleri daha inandırıcı olur, başımıza bir şey geldiğinde de oturup ağlarız. Benzincide çalışan bu işin eğitimini hiç almamış, daha iki gün evvel işe giren pompacıya inanır gerekmediği halde sırf o dedi diye yüksek oktanlı benzin alırız, kışın araçlar yola daha iyi tutunsun diye lastikçi çırağının aklına uyar lastik hava basınçlarını düşürürüz bunun gibi daha neler neler yaparız ama aracımızın el kitabını bir kere bile okumaya üşeniriz.