motor iç temizligi

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
25000 de yağ mı değişir ustam trigeri 200000 de mi değişiyorsun?
tamamen haklısın

Bu kadar aciklamadan sonra size cevap vermiyecem :D Edit .... Dayanamadim editleyerek cevap yazicam size :( . Ben aracami severim ve inaniyorum ki su forumdaki ustalar kadar olmasada motor bilgisine sahibimdir. Ama talihsiz yorum yapanlar gibi vizyonsuz degilim, gelismelere acik olun arkadaslar. araclar gelisirken motor yagi teknolojisi yerindemi saydi ki 80 yillardaki 5000 de, 90 daki gibi 10000 de 2000 deki gibi 15000 de yag degisecegiz. Ben en yuksek kalitede yagi kullanir 25000 de degistirim, sen 15000 de degis ama boyle usturupsuz gereksiz ve yersiz yorum yapma,

Sunu de ben 15000 degistirim ama tavsiyem degistirilmemesi gibidir. Bu yorumu yap ama yukardaki nedir ole gereksiz, saygisiz ve bir o kadar yersiz bir yorum. Ben sebep soyledim sizde soyleyin neden erken degistiryorsun ayni marka yagi kullaniyoruz ama sen benim yari zamanimda neye gore yag degistiriyorsun neye gore? ben anliyorum bakiyorum degistiryorum sen neye gore degistiriyorsun onu soylermisin... :(

:eek: :eek: :eek:

Bu sene yağı 7.000de değiştirdim diye kara kara düşünürken :( yorumlar gerçekten kafamı karıştırdı :( Her sene yağ değişimi yaparım oda ya 5.000 olur yada 6.000 kmye denk gelir ;) Ama eğer dediğiniz gibi olursa benim rahat bi 3 senede bir değişmem gerek buda cebi baya bi rahatlatır :D Ama kafamda soru işaretleri olacağı için yinede her sene rutin olarak değiştiririm ;)

Siz az km yapiyorsunuz ancak yilda bir degismeniz gerekiyor. Yag ureticileri 35 bin max ve en fazla bir yil diyorlar yag degisimi icin.

Son düzenleme:

cebrail

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaslar soruyu sordum ama konu bıraz farklı olmus sımdı motor temızleyen ılactan koyalım mı koymayalım mı motorda camur yok ama yag gec degıstıgı ıcın bıraz yag kalıntıları olusmus yaglanması sonme sıkıntısı yok ama würt denen ilactan koymayı dusunuyorum eger kullanan varsa veya onerecegı bır marka tecrubelerınızı yazarsanız cok sevınırım...

kurt.ibrahim

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Selim bey (semia) Nickli arkadaşımız açıklamış, bu konuda deneyimide olsa gerek .Kararsız kalmışsın öneriye dayanarak ben kullan derim,hiç olmassa içinde şüpheli uhte kalmaz . Sizin yerinizde olsam kullanırım. Kazancın olur.;)

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selim bey (semia) Nickli arkadaşımız açıklamış, bu konuda deneyimide olsa gerek .Kararsız kalmışsın öneriye dayanarak ben kullan derim,hiç olmassa içinde şüpheli uhte kalmaz . Sizin yerinizde olsam kullanırım. Kazancın olur.;)

alin size almanya opel servisinden yag degisimi kac km de oldugunu gösteren orjinal sayfasi....
tartismalar bosuna,,,bu sirf opel icin degil diger vw icinde ayni.
dedigim gibi ne hikmet ise türkiyede 15000km diyorlar senede(belki para kazanmak icin) :D ama long life yaglar olsun sentetik yag olsun 30000km .
http://www.opel.de/service/opelservices/check/motoroil/content.act

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
EVet bu yazidan sonra arkadaslar sizde gidin artik triger kayisinizi 200000 de degisin :D

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et

qosmio

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence yag enfazla 15.000 km degistirilmeli. (ben sahsen 10.000 km degistiriyorum) ozellikle trafigi yogun olan illerde (istanbul gibi) yeri geliyo 10 kmyi 1 saatde gidiyoruz. motor 10 kmde 15 dk calisacagina 1 saat calisiyor.. hesabini siz yapin artik..

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
Evet bu dediginiz zaten yag ureticisinin web sitesinde yazar ama zaten bu degerler karma degerlerdir. Hic bir yag ureticisi degisimi uzun yola gore arabanin hizi 100 kmde n hesaplamiyor merak etmeyin. Yag degisimi yagin durumuna gore yapilmalidir. 30000 km yi gecmemeli yada max 1 sene de degistirilmelidir. Takdir sizin tabiki 10000 de olur 15000 de olur.