Motor Elektirk Tesisatım Yandı ve sonrası..!

ozhanyasar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ARkadaslar merhabalar. gecen hafta motor elektirk tesisatım yandı.bi kaç ilden buldum en son kayseriden gelen parça uydu aracıma. 500 tl ye buldum parcayı bu arada.

aracım düzgün bi şekilde çalısmaya basladı ancak.aracımın aldım başka bi
yerde aracımın yagını filtrelerini bujilerini değiştirdim ve yanmayan arıza lambası yanmaya başladı.yağ vede bujileri değiştirmeden önce yanmıyordu.cihaza bağladık egr den yandıgını önemsiz bişy oldugnu söyledi ustam.egr yi cıkardılar temizlediler geri taktılar ve hala lamba yanıyor. ama arıza laması sürekli deil gaza yüklendikce 2-3 sn yanıyor sönüyor snra.

1 senedir yanmayan lamba neden şimdi yanmaya basladı arkadaslar ne yorum yapabilrsiniz.çok rahatsız ediyor beni.artık olmadı çözüm bulamazsam lambayı sökecem:(

simbore

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracınızda tüp varmı varsa gaza yüklendiğinizde araçta titreme oluyormu veya yakıt yetersiz geliyordur bu ihtimaller varsa regülatör tıkanmıştır.Benim başıma gelmişti.

ozhanyasar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçmiş olsun, nasıl oldu yandı derken?..

sabah indigimde aracım calısmadı servise cektik cihaza bağladılar beyinden sinyal alamadılar.sonra beyini söktülerki beyine giden tesisat yanmış

ozhanyasar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracınızda tüp varmı varsa gaza yüklendiğinizde araçta titreme oluyormu veya yakıt yetersiz geliyordur bu ihtimaller varsa regülatör tıkanmıştır.Benim başıma gelmişti.

aracımda tüp var titreme yapmıyor. hersey cok iyi aracın gidişatı çekişi dahada arttı ama tek sorun arıza lambasının arada bi yanıp geri sönmesi:mad:

Vectrali

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçmiş olsun tek sorun ışıkğın yanmasıysa başka sorun yoksa sök lambayı dicem ama başka problem olduğunda anlayamassın...

ozhanyasar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçmiş olsun tek sorun ışıkğın yanmasıysa başka sorun yoksa sök lambayı dicem ama başka problem olduğunda anlayamassın...

tek sorun bu ali.ama yıllardır sürüyorum yanmıyordu şimdi yanınca huylandım.inan arabadan soğudum binmiyorum o derece yani

RespecT

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Egr soketlerini ve egr nin beyine giden hattı kontrol etmek lazım.aklıma gelen ilk şey aldığın tesisatta olabilesi egr ve beyin soketlerinden birinde kirlilik- oksit vs.