motor dairesi nasıl yıkanabilir.

kahramantürk55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
slm.motor dairesindeki yağ ve lekeleri elektrik aksamına zarar vermeden nasıl yıkayabilirim.teşekkürler.

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
bloğun çevresindeki yağları diyorsan mazotla temizleyebilirsin

chevypolat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
özel zararsız ilaç var.
gerekli önlemleri alarak aküyü söküp ilacı püskürtün, güzel bir fırça ve detay temizliğinden sonra suyla yıkayın. mümkünse tazzikli su daha kolay çıkartacaktır. hava tutun bol bol. ve saatlerce arada hava tutarak bekleyin. tamamen kuruduğuna inandığınız anda kutup başlarını takarak devam edin.

kutup başı sökerken, teyp için kod gerekip gerekemediğini kontrol edin.
ucuz ilaçlar matlaşma ve kararma yapar, ithal bilindik marka kullanın.
hava tutarken elektrik fişlerine tutmayı unutmatın.

hammam oto yıkama iyi günler diler.

.:Rivendell:.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sanayide çoğu ustanın füskürtme tabancası oluyor bunun içine %60 mazot %40 benzin koyuyorlar benzin yağları pislikleri sökerken mazot horyumları besleyip yumuşatarak koruyor ve parlak bir görünüm sağlyor.Gezmeye falan giderseniz bir sorun isterseniz çok güzel oluyor.

Motora sakın su tutarak yıkatmayın elektironik araçlarda çok daha büyük masraflara yol açabilir.Kimse sorumluluk almaz özellikle yıkamacılar sen yıka dedin ben yıkadım derler.

ünal

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
o temizlik işlemini yıkama yağlamacılar 5-10 tl'ye yapıyorlar....zahmetsiz....

kahramantürk55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
diğer araçları bilmiyorum ama vectraların motor daireleri acayip sıcak oluyor bazen şehir içifazla dolaştığım zaman aracın yanında duranlar uzun yoldan mı geldin diye soruyorlar dışarı o derece ısı verdiğine göre içini siz düşünün ve bu ısıya maruz kalan elektirik kabloları zamanla deforme oluyor,bi kaç defa oynattımı dışındaki pilastik izole dökülüyor,onun için suyla yıkamayı ve bir başkasının yıkamasına kesinlikle sıcak bakmıyorum...bunun içinde aklıma gaz yağı püskürtmek geldi.