Motor Boşlukta kalıyor,vuruntu yapıyor.

Etnaxy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selamlar,

2006 Model 1.3 CDTI corsa sahibiyim.aracım 80.000 km dir.Çok memnunum,i love my corsa :)

İlk Problemim şöyleki;Aracım vites değiştirirken bir vuruntu oluşuyor,emin değilim ancak motor boşta kaldığı için sanki ilk darbeyi sönümleyemiyor.Acaba motor takozları gevşemiş,yıpranmış olabilirmi?Bu tarz bir sorun yaşayan arkdaş varsa lütfen yardımcı olsun.(Her zamanki gibi servistekiler sallayarak,dizel araçlar vuruntulu çalışır diye mongol bir ifadeyle yaklaştılar,sanayiye yani bilir kişilere gösterecem artık)

Teşekkürler.

Any1sT0pMe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
olabilir sert kalkışlardan soğuk motorda ani kalkışlarda motor kulakları kopabilir ve motor sallanır fazlasıyla vuruntu yapıyormuş gibi hissedebilirsiniz motor kulaklarını kontrol ettirin bencede... motorla ilgili sorun değildir umarım.

Etnaxy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Motordan olduğunu sanmıyorum,ne yakıt tüketiminde ne de performansında bir problem yok.

RespecT

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Gadan ayağını çektiğin zamanlarda yada kalkışlarda ciddi bir ses geliyorsa kulaklardan olabilir.Zamanla Kullanım hatalarından dolayı baskı balatadan da ses gelmeye başlamış olabilir.Dediğim gibi vites değişimi dışında motor kompresyonuna bırakırkende ciddi bir irkilme yada ses var ise kulakları kontrol ettirmende fayda var.Bu yüzden sağlıklı bir izlenim yapman önemli.

Etnaxy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ön motor kulağını değiştirdim,kulak içinde plastik takozu kırılmış.Ancak ses hala gitmedi,özellikle 3 den 4 e geçişte bu ses çıkıyor,sanki bir yere vuruyormuş gibi.Hala çözemedim.Baskı balatadan böyle bir ses gelirmi?yada rolardan vb.

Ankarada iyi bir usata tavsiyeniz varmıdır?

Any1sT0pMe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
belki üst motor kulaklarından birisi daha kopuktur araç durur halde gaz verip bırakırkende çok sallanıyorsa büyük ihtimalle kulaklardan yapar ...

OPEL_2004

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar merak ettim nedir bu motro kulagı kırıla bilen parca resim varmı rica etsem sizlere

Any1sT0pMe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
MOTOR_KULAK_AKSAMLARI.jpg

kırılması zorda alt motor kulaklarının genelde çiçndeki fişekleri yırtılıyor boşluk yaratıyor komple kulak değişiyor...

Etnaxy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar problemim çözüldü,sorun rot başından kaynaklanıyormuş,değiştirdim,işin ilginci 15 yaşındaki çırak buldu problemi,helal olsun :) Merak edenler için 55 TL ödedim (45+10 işçilik)

seniorpass

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende de 2007 model 1.3cdti var. yeni aldım. bende de sizin bahsettiğiniz 1 nolu sorun yani; 1'den 2 ye 2'den 3'e geçerken ses ve sarsılma problemi var. servis volant, debriyaj baskı balata, bilya, ön motor takozu, değişti. problem aynen devam ediyor. servis ve birkaç yere sordum. adamlar problem yok sen sürmeyi, vites değiştirmeyi bilmiyorsun yapmıyorsun diyorlar. Yani vitesi geçirmek için debriyaja bastigimda araba yukten bosa düşmüş gibi lik ediyor. Sizinki de aynı problem mi

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 13:00 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 11:34 ----------

Arkadaşlar yok mu bi yardimci olan? Valla soğudum soguyacam arabadan. Daha önce benzer problem yaşayıp da çözen illaki olmuştur. Vites değiştirmek için debriyaja basınca sanki motor yerine oturmuş gibi lik ediyor. Tek bir vuruntu ve lik sesi...