motor beyin hk

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
ona bakarsan tipo 98 modeldi vectranın kalitesinden bahsedecek olursak kaliteye göre zamana meydan okumalı emsallerine göre daha az arıza vermeliydii.ama tipo hiç arıza vermiyordu

O açıdan bakarsak benim 4 tekerlek, 1 direksiyondan oluşan kalbüratörlü reno marka aracım 1 kez olsun yolda bırakmadı ve hiç 150tl üzeri masraf açmadı. Demek ki hepsinden kaliteli. Ne kadar özellik, ayrıntı o kadar arıza demektir. Tavan ışığını bile multi timer ile yakıyor. Ne gerek var 1 switch yap yansın.

Bulent SARI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar beyin %90 soketlerin girişindeki ince lehimler attığından bozuluyor. Beyinci 1, 2 tanesini düzeltiyor tamir ediyor, bir süre sonra diğer yerlerden atıyor. 1 yerde hata oluştu mu, diğer yerlerde de zamanla aynı hata çıkıyor. Bence çıkmasını uygun bulabilirseniz, tercih edin.
Emre abi dediğiniz olayı benim aracın beyin arızasında görme şansım oldu bozulan beyni kendim söktüm içini incelediğimde soket diplerinin lehimleri komple çatlamıştı hatta transistör ve diğer elemanların ayakları bile çatlaktı..

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Emre abi dediğiniz olayı benim aracın beyin arızasında görme şansım oldu bozulan beyni kendim söktüm içini incelediğimde soket diplerinin lehimleri komple çatlamıştı hatta transistör ve diğer elemanların ayakları bile çatlaktı..

Doğrudur Bülent, maalesef bu beyinler üretilirken, fabrikasyon hata yapılmış. Ayakları düzeltince arıza düzeliyor, takıyorsunuz sorunsuz kullanıyorsunuz, 6 ay sonra diğer ayaklar atıyor. İyi bir elektronikçi temiz bir işçilike düzeltir sorunu, beyinci denilen yerler 20 liralık işi maalesef 200-300tl ye yapıyorlar. Aralarında ahlaksız olanlar da varsa, diğer yerleri de düzeltmiyorlardır ki, 6 ay sonra tekrar gelsin diye. Piyasa böyle olunca, ustanın ahlaksızına da düşünce vay anam, opel çok kötü, uyduruk araç. iki dakika sökün, söktürün beyni, iyi bir elektronikçiye verin, dertlerinizden kurtulun.

1 sene sonrada bu hatalar bitince Abs beyinleri başlayacak. Google dan ilerde gelenler 1 sene önceden söylemiş diyecekler. Maalesef ekonomik ömrü doldu.