motor arıza lambası

06lca18

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1993 model opel vectra gl araç sahibiyim.aracım bugün seyir halindeyken arıza lambasını yandı biraz daha ilerlediğimde söndü.aracımı park ettim çalıştırdığımda lamba sabit olarak yanmaya başladı acaba aracımda ne gibi bir sorun vardır

vectra_cd

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1993 model opel vectra gl araç sahibiyim.aracım bugün seyir halindeyken arıza lambasını yandı biraz daha ilerlediğimde söndü.aracımı park ettim çalıştırdığımda lamba sabit olarak yanmaya başladı acaba aracımda ne gibi bir sorun vardır

Sorunun cevabını almak için tech-2 cihazına bağlatmalısın.Aracın lpgdeyken arıza ışığı yakıyorsa yüzde 80 oksijen sensörü çıkacak.Yada iyi bir yere lpg kalibrasyonu yaptır .Bunlar sadece seçenek.Umarım büyük bişey değildir.

06lca18

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim arabamda oksijen sensörü yok herhalde bide benzinde aynı sorunu ğörmedim benzinde herşey normal

06lca18

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
genelde rolantide çalışırken lamba yanıyor .gaza iyice bastıgımda lamba sönüyor arkadaşlar lütfen bilgisi olan varsa yardımcı olsun

tansugurler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.egeopel.com
aracı tech 1 cihazına bağlayıp varsa gittiğin servisde veya başka cihaza bağlayıp sorunu görmek arıza ışığının birçok sebebi var

vectra_cd

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim arabamda oksijen sensörü yok herhalde bide benzinde aynı sorunu ğörmedim benzinde herşey normal

Ben senin aracı 98 vectra b sandım k.bkma. Bence lpg ayarı yaptır ben yaptırdım düzeldi.