Motor Arıza Lambası!

soyler01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar öncelikle merhaba
beni endişelendiren bir sıkıntım var bazen özellikle düz yolda hız yaparken başıma geliyor motor arıza lambası yanıyor arabayı kenara çekip tekrar çalıştırdığımda sönüyor ve bir daha yakmıyor bu neden olabilir daha önce benzer bir problem yaşayan oldu mu?

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Yakıt kalitesinden kaynaklanan bir durum. Dert etmeye bence gerek yok.

akifguzen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
O ışığa alışsan iyi edersin. :D Uzun süre yanmadığı zaman endişe ediyorum acaba arıza varmı diye. O kıvama geldim anlayacağın..:D

Sabit yanıyorsa çok dert etme ama motor çalışırken yanıp sönmeye başlarsa hemen kenara çekip sönene kadar bekle. Yanlış hatırlamıyorsam kullanıcı kitabında ki tavsiye öyleydi..:D

soyler01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teşekkürler yakıt aldığım istasyonu değiştirip deneyeceğim bu cevaplarla biraz rahatladım

xPrisoner12

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar öncelikle merhaba. Tekrar konu acip da yoğunluk yapmak istemedim. Bir konu hakkında bilgi alacaktım. Öncelikle aracim 1.6 2005 vectra c comfort. Aracim 2 gün önce ariza lambası yakti. Bu benzin göstergesinin altındaki sarı lamba. Ertesi gün araç çalışmadı. Tecrubeliydim benzin pompası bozulmuştu. Önceki vectra da da olmuştu aynısı. Degistirdim yapıldı arabam. Ariza lambası da söndü. Ama şimdi hic yanmiyor. Kontağı açılınca ve mars esnasında yanıyordu sonra sönüyordu. Şimdi ise hic yanmiyor. Forumda bulamadim. Sizce sebebi ney patlamış olsa 2 gun önce yanıyordu yani. Çok uzattım kusra bakmayin. İyi forumlar :)

xPrisoner12

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Gerek kalmadi arkadaslar. Bugün goturdum. Bilgisayara bağladılar. Lamba kolay patlamazmis. Büyük ihtimal lehim çatlağı dedi yarın sokucekler. İyi forumlar