Motor arıza lambası (1.4turbo)

Djfree

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Motor arıza lambası (1.4turbo)

dün bende de yandı bugun bişi olmadı.bende sotede takip ediyorum.umarım tekrar yanmaz :(

twix

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bende de 1 hafta once bu ışık yandı ve bu günlerde söndü kafasına göre takılıyo araç 14.Turbo ve 15.000 km de aşşağı yukarı 2013 model yanlız benim şöyle bir sorum var aracı Ankara Reis den aldım ve şu an iş dolayısıyla İstanbulda yaşıyorum artık garanti heryerde geçerlimi yoksa sadece aracı aldığım yermi garanti sunuyor acaba ?

orhanates

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

twix link' Alıntı:
Bende de 1 hafta once bu ışık yandı ve bu günlerde söndü kafasına göre takılıyo araç 14.Turbo ve 15.000 km de aşşağı yukarı 2013 model yanlız benim şöyle bir sorum var aracı Ankara Reis den aldım ve şu an iş dolayısıyla İstanbulda yaşıyorum artık garanti heryerde geçerlimi yoksa sadece aracı aldığım yermi garanti sunuyor acaba ?

Her yerde geçer dft012

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

twix link' Alıntı:

İstediğiniz servise aracınızı götürebilirsiniz ama bu tarz problemlerde size daha sağlıklı yardımcı olmaları için biraz samimi olduğunuz bir servisi tercih etmenizde yarar var.  :)
İstanbul'da Topkapı Odak'a gitme olanağınız varsa Tarık abi bu konuda size yardımcı olabilir. OpelsizAsla'dan geldiğinizi de belirtirseniz yararlı olur.  greatt

tesla273

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

aynı lamba bugün ben de yandı daha önce ikaz gelmişti servise gidiniz diye gittiğimde hava akış metresinde problem olduğunu söylediler ve temizlediklerini ama değişmesi gerektiğini belirttiler bugün sarı motor ikaz lambası yandı aracı bu şekilde kullanmamın ne gibi tehlikesi olabilir bilgisi olan arkadaşım var mı?

UnStabLe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Değerli forum üyeleri şu an eskişehir deyim günü birlik geldim afyondan yaklaşık 200km yoldan sonra stop ettim4-5saat sonra çalıştırdiktan sonra araç bu sarı renkli motor arıza lambasini yaktı hiç tekleme silkme gibi bir sorun yok motoru açtım baktım bir sorun yok gibi görünürde ses de bir sorun yok sadece telefon taktik usbye başka birşey de yapmadık onunla da alakası yok
Arabanın km si 31bin geçen ay bakım yaptırdım özel servis de en iyi parçaları kullandık hatta konu da açtım bujiler servis den daha önceden değişmişti bakımda yağ filtreler değişti tabi garanti dışı oldu araç normalde de garanti bitmesine bir ay kaldı ne yapayım şimdi sapıttim kaldım

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

UnStabLe link' Alıntı:
Değerli forum üyeleri şu an eskişehir deyim günü birlik geldim afyondan yaklaşık 200km yoldan sonra stop ettim4-5saat sonra çalıştırdiktan sonra araç bu sarı renkli motor arıza lambasini yaktı hiç tekleme silkme gibi bir sorun yok motoru açtım baktım bir sorun yok gibi görünürde ses de bir sorun yok sadece telefon taktik usbye başka birşey de yapmadık onunla da alakası yok
Arabanın km si 31bin geçen ay bakım yaptırdım özel servis de en iyi parçaları kullandık hatta konu da açtım bujiler servis den daha önceden değişmişti bakımda yağ filtreler değişti tabi garanti dışı oldu araç normalde de garanti bitmesine bir ay kaldı ne yapayım şimdi sapıttim kaldım
Manifolt arizasi olabilir.
Bi zarari olmaz yolda birakmaz sizi.

UnStabLe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

B֜LENT link' Alıntı:
Manifolt arizasi olabilir.
Bi zarari olmaz yolda birakmaz sizi.
teşekkürler abi şimdi afyona geldim otoparkta kaldı bunları yazarken araba iki saat o ara sönmüş 150 km yol geldi yanmadı hala bilmiyorum ne olur garantiye dahiletmez zannediyorum çünki özel servis de bakım yaptırdık  ::)

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

UnStabLe link' Alıntı:
teşekkürler abi şimdi afyona geldim otoparkta kaldı bunları yazarken araba iki saat o ara sönmüş 150 km yol geldi yanmadı hala bilmiyorum ne olur garantiye dahiletmez zannediyorum çünki özel servis de bakım yaptırdık  ::)
Garantilik bisey yok kardesim emme manifoltunu sokup gaz kelebegini temizleyince duzeliyor.
Sensor hatasi kullanima bi etkisi yok.
Odak 100-150 tl ye yapiyor.
Sakin abarti rakamlar vermeyin veya manifoltu degistirmeyin cok pahali bi parca.

UnStabLe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Öyle mi süper o zaman abi arkadaşlar 3-4bin deyince yusuf çektim açıkçası teşekkürler abi sağolasın